Rastú vlasy po celý rok rovnako rýchlo?

13/08/2014
Pýta sa: cuz14
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (3)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, rychlost rastu vlasov je do malej miery ovplyvnena aj rocnym obdobim. Vlasy rastu rychlejsie cez leto. Rast sa tiez sa spomaluje s pribudajucim vekom - priblizne od 30 roku vlasy rastu pomalsie ako predtym.


21/06/2015 - 17:28
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

V priemere nie, vlasy podobne ako ročný cyklus má svoje bujaré obdobie (jar, leto) a má fázu mierneho útlmu (jeseň, zima). Keď ale tento cyklus poznáš, môžeš ho do veľkej miery ovplyvniť doplnením vhodnej stravy a masážami vlasovej pokožky práve v období útlmu, a potom rozdiely v raste vlasov takmer neuvidíš...slúži k tomu aj vhodná vlasová kozmetika, mne a mojim dievčatám sa najviac osvedčili vlasové šampóny a vodičky s obsahom chinínu a masážna pomôcka známa ako vlasová metlička.

Krásny deň prajem... ;)


14/11/2015 - 7:48
Odpoveď od: EvaN
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Cuz14,

existuje takzvaný "letný rastový špurt vlasov", pretože v lete rastú vlasy oproti zime skutočne rýchlejšie - minimálne, ale predsa o čosi rýchlejšie. Odborníci nevedia presne určiť, čo je príčinou. Ale možné je, že energiu, ktorú musí telo v zime vynaložiť na udržanie zdravia človeka (či už ide o zachovanie tepla alebo zásobovanie vitamínmi kvôli imunite) môže v lete presunúť na rast vlasov...


26/10/2017 - 10:35
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty