ako rychlo moje vlasy narastu?

04/09/2015
Pýta sa: Andrea
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (3)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, rychlost vlasov je individualna a zavisi od genetiky. Vo vseobecnosti je to nieco viac ako 1 cm za mesiac. Je na to aj pekna kalulacka pozri tu Ako rýchlo rastú vlasy? (kalkulačka)


04/09/2015 - 11:26
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Môj názor je nasledovný: rast vlasov závisí od viacerých faktorov, ako je ročné obdobie, diéta, vrodené dispozície atď. ale najmä od výživy, aká sa ku vlasom dostáva. Podľa teórie piatich elementov používanej v činskej medicíne sa každý z nás rodí s istým vrodeným oslabením istého elementu - keď vlasy nerastú alebo len pomaly, ide o oslabenie elementu KOV. Vtedy sa treba sústrediť na posilnenie tohto elementu vhodnou stravou. Keď vlasy dostanú potrebnú výživu, budú rásť priemernou rýchlosťou cca 1-1,5cm mesačne. Existujú spôsoby, ako im pomôcť aby táto rýchlosť bola aj vyššia...


12/11/2015 - 7:21
Odpoveď od: EvaN
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Andrea,

rýchlosť rastu vlasov je v priemere 1,25 cm za mesiac, čo znamená 15 cm za rok.

Treba však zohľadniť, či si nechávate narásť dlhé vlasy z úplne krátkych, a teda či bude nutné priebežne radikálne upravovať účes a zostrihávať vlasy do želanej podoby. Tiež je dôležitá starostlivosť o novonarastené vlasy. Pravidelné zostrihávanie končekov ich síce o niečo skráti, je to však lepšie riešenie než rozštiepené a zničené vlasy, ktoré nakoniec treba zostrihať radikálne.

Ak ste sa rozhodli z krátkych vlasov na dlhé, možno povedať klasické - do roka a do dňa.

Pre rýchly rast a kvalitu vlasov je vhodné vyživovať vlasy zvnútra (vitamíny na vlasy) a zároveň zvonka (masky na vlasy).


25/08/2022 - 10:23
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty