Mám sa dať podstrihnúť, ak si chcem nechať dorastať vlasy?

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či by som sa mala dať podstrihnúť pred tým, ako si nechám dorastať vlasy. Moje vlasy sú totiž na spodku zničené a rozštiepené. Ďakujem.
08/02/2016
Pýta sa: Adriana
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, podstrihnut vlasy nie je vobec potreba. Samozrejme ak su konceky rozstiepene je dobre ich trochu zastrihavat, je to skor ale esteticka zalezitost. To ale na rychlost vlasu alebo dlzku vlasu nema ziaden vplyv.

Je potrebne si uvedomit ze vlas sa tvori v korienku v pokozke, vyrasteny vlas nad pokozkou su uz iba odumrete bunky, ktore nemaju ziadnu spojitost s korienkom. Cize hocico co urobis s vlasom potom ako vyrastie, nema vplyv na rast vlasov alebo rychlost rastu vlasov.


08/02/2016 - 18:01
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Adriana,

zničené a rozštiepené vlasy treba dať určite podstrihnúť. Nech už z korienka akokoľvek rýchlo vlasy porastú, celkový dojem rastu znegujú lámajúce sa končeky. Rozštiepené a zničené konce sú na pohľad riedke, nepekné, vlasy sa lámu - prichádzate o dĺžku "neorganizovane". Preto si konce zarovnajte, a hoci prídete nárazovo o nejaký ten centimeter, budú vlasy pôsobiť krajšie, upravenejšie a zdravšie. (Samotné podstrihávanie však rast vlasov neurýchli!)

Na udržanie vyrasteného vlasu v dobrom stave sú vhodné rôzne masky na vlasy. Na rast kvalitných a pevných vlasov od korienkov je zase vhodné vlasy dostatočne vyživiť - dodať vitamíny, minerály na rast vlasov - buď z ovocia a zeleniny alebo priamo výživových doplnkov.


06/11/2017 - 9:06
Odpoveď od: kalina
Som odborník