Koľko vlaskov môže dietatku trojrocnému za deň vypadnut?ďakujem

20/09/2014
Pýta sa: Saran
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, to zavisi na pricine vypadavania vlasov. U dospeleho clovaka je bezne okolo 50 vlasov, u dietata by to malo byt pomerne menej. Kazdopadne ak vypadavanie vlasov pretrvava, navstiv pediatra nech urobi vysetrenia.

Skus sa pozriet ci v tomto clanku nenajdes viac Príčiny a liečba vypadávania vlasov u detí


20/06/2015 - 20:01
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Saran,

ak máte podozrenie, že je padanie neprimerané - ostávajú vám chuchvalce vlasov v rukách či na hrebeni, alebo je oproti predošlému obdobiu padanie jednoznačne zvýšené (a je jedno či je to 50 alebo 150 vlasov), treba sa obrátiť na lekára - obvodný či priamo dermatológ.

Zavážiť tiež môže, či malo dieťa vlasy od narodenia alebo mu začali rásť až povedzme po roku a teda by sa "nastavovali folikuly" - toto sú však špekulácie a netreba sa so zdravím a pocitmi dieťaťa (zahanbenie z holej hlavy) zahrávať.

U detí býva príčinou padania vlasov infekcia na pokožke alebo autoimunitný problém (napr alopecia areata). Vtedy treba zistiť a preliečiť základnú príčinu. Pri problémoch s imunitou však liečba nebýva úspešná.

Príčinou padania vlasov u detí však môže byť aj vo svojej podstate menej závažný problém a takéto padanie je zvratné - napríklad padanie vlasov po stresujúcej udalosti, po vysokých horúčkach či prekonanej chorobe (napríklad kiahne, mononukleóza), po užívaní určitých liekov - ide o dočasné telogen effluvium. Dokonca si deti vlasy môžu vytrhávať samé (trichotillomania), čo je záležitosť psychiky.


25/06/2019 - 16:35
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena