Aké vitamíny alebo strava sú najlepšie proti vypadávaniu vlasov?

14/08/2014
Pýta sa: boba33
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, clankov na tuto temu je neurekom. Pre zdrave vlasy je potrebne prijmat dostatocne mnozstvo vitaminov, mineralov ale aj bielkovin. Samozrejme nie je to vzdy len o strave, napriklad v pripade dedicneho vypadavania vlasov.

V podstate vsetky vitaminy do urcitej miery zasahuju do rastu vlasov. Najcastejsie sa stretnes s odporucenim na vitamin A, C, D, E. Urcite netreba zabudnut na B komplex vitaminy (biotin, kyselina listova, kyselina pantotenova a dalsie.) Najlepšie vitamíny na vlasy

Z mineralov sa najcastejsie odporuca zinok, zelezo, med. Najlepšie minerály pre rast vlasov

Co sa stravy tyka, samozrejme by bolo najlepsie dostat vsetky potrebne latky do tela formou vyvazenej stravy. je to urcite mozne, je vsak potreba sledovat ake potraviny obsahuju ake vitaminy a mineraly.

Jedlom sa mozes inspirovat z tohto clanku Top 10 potravín pre zdravé a husté vlasy


20/06/2015 - 1:57
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Boba33,

na začiatok si treba ujasniť, či chcete proti padaniu vlasov bojovať vitamínmi a či to môže pomôcť. Vitamíny a minerály sú dôležité pre tvorbu silného, pevného vlasu, tiež kvôli prísunu živín k vlasovej pokožke - jednoducho, aby bolo z čoho tvoriť zdravý vlas a aby mal odkiaľ tento zdravý vlas rásť.

V našich zemepisných šírkach však býva deficit niektorého vitamínu len veľmi zriedkavo príčinou padania vlasov. Je síce pravda, že telo distribuuje vitamíny a minerály najskôr na dôležitejšie miesta a vlasy s nechtami sú v dôležitosti prísunu až na poslednom mieste, takže treba mať v tele dostatočné zásoby - preto sa správne pýtate na najlepšie vitamíny na vlasy. Vhodný a v správnych množstvách namiešaný mix vitamínov prospešných pre vlasy nájdete vo vitamínoch Folivital alebo vitamínoch Foligain. Toto je prvým správnym krokom v prevencii padania vlasov.

Ak Vám už vlasy padajú, treba začať hľadať presnú príčinu padania vlasov a podľa toho voliť liečbu - pretože pri niektorých typoch alopécie sú samotné vitamíny bezmocné...


31/05/2019 - 14:31
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena