Ako casto pouzivat emu olej?

Dobry den, trpim vypadavanim vlasov v oblasti kutov cela. Ako casto (kolkokrat za tyzden a na ako dlho ho nechat posobit) treba pouzivat emu olej pre pripadne zlepsenie? Dakujem za odpoved, Leos.
19/10/2014
Pýta sa: Leos
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, emu olej sa pouziva proti vypadavaniu vlasov pre jeho anti androgenne ucinky. Tazko sa vyjadrit k tomu, kedy a ako ho presne pouzivat - kazdy clovek reaguje individualne a kazdy potrebuje ine davky.

Mohol by ciastocne pomoct ak trpis dedicnym vypadavanim vlasov avsak v tom pripade nebude stacit iba potierat postihnute miesta ale aj v tele uberat mnozstvo DHT. Vypadávanie vlasov u mužov

Emu olej sa najcastejsie pouziva v liecbe vypadavania vlasov ako jedna z primesi napriklad v samponoch.


20/06/2015 - 19:15
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Leoš,

emu olej ako kúra na vlasy a vlasovú pokožku možno považovať za intenzívne ošetrenie vlasov - preto býva použité väčšie množstvo oleja a prípadných ďalších ingrediencií, necháva sa pôsobiť minimálne 15 minút, resp. počas celej noci (záleží na preferenciách a možnostiach) - a následne sa z vlasov vymýva. Takáto intenzívna kúra sa používa zvyčajne raz do týždňa. V princípe ide o jednu polievkovú lyžicu.

Emu olej má výhodu v tom, že neupcháva póry, takže je možné nechať ho na hlave bez zmývania - vtedy však použijete menšie množstvo a vlasovú pokožku jemne pomasírujete. Tu sa bavíme o niekoľkých kvapkách do dlane, ktoré vmasírujete do vlasov a postup môžete zopakovať podľa stavu vlasov...

Pri dedičnom padaní vlasov (androgénna alopécia), ktoré sa prejavuje vzorcom padania ako popisujete (ustupujúca vlasová línia a tvorba kútov), je vhodné riešiť problém komplexne - vnútorne aj lokálne - viď liečba padania vlasovu u mužov.


25/06/2019 - 16:20
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena