Slávnostný spoločenský účes pre matku nevesty

Posledná úprava 19.06.2023

Slávnostný účes matky nevesty by určite nemal zatieniť samotnú nevestu. Matka nevesty podľa zvyku nosí vlasy spustené nadol, aby mohla byť stredobodom pozornosti jej krásna dcéra.

Matka nevesty má mnoho povinností. Sledovať dcéru, ako sa z nej pomaly stáva nevesta je radostná udalosť, ktorá so sebou nesie veľmi veľa emócií. Pomáha jej vyberať svadobné šaty, nájsť tú najlepšiu ozdobu do vlasov a vybrať tortu. A to je sú len niektoré z povinností matky nevesty.

Je veľmi ľahké, nechať sa vtiahnuť do víru príprav. Niet divu, že matka nevesty čaká s plánovaním svojej slávnostnej róby a spoločenského účesu až na poslednú chvíľu. Získajte časový náskok, zachovajte kľud a môžete sa naďalej venovať zaneprázdnenej neveste.

Starostlivosť a lesk

Svadobný deň je pre všetkých zúčastnených radostnou udalosťou, obzvlášť pre rodičov nevesty a ženícha. Aby ste v tento deň vyzerali čo najlepšie, prečo nezačať s vylepšením lesku a celkového stavu vašich vlasov? Ide o jednoduchú zmenu, ktorá ale urobí obrovský rozdiel. Kvalita a lesk vlasov vám dodajú prirodzený prvok krásy, ktorý vôbec nie je rušivý či akokoľvek rozptyľujúci.

Aby ste vylepšili kvalitu vašich vlasov, objednajte si štyri týždne pred svadbou hĺbkové ošetrenie vlasov v salóne krásy. Ošetrujúce kúry a koktejly obsahujú kopec proteínov a jednu či dve zložky, ktoré vylepšujú silu, obsah vlhkosti a lesk vašich vlasov.

Dotyk farby

Či už si svoju farbu necháte osviežiť, alebo zvolíte presvetlenie vlasov, aby získali iskru a lesk, je vhodné zajednať si návštevu u kaderníka dva týždne pred samotnou veľkou udalosťou.

Treba sa vyvarovať chýb a s farbami neexperimentovať. Snažte sa zostať čo najneutrálnejšia a vyzdvihnite svoju prirodzenú krásu. Akúkoľvek veľkú zmenu by ste mali urobiť už niekoľko mesiacov dopredu, nie niekoľko týždňov pred svadbou.

Spoločenské účesy pre matku nevesty

Väčšina účesov pre matku nevesty je iba o niečo formálnejšia, než je jej každodenný vzhľad a štýl. Ak sa pokúsite byť príliš formálna alebo neprehliadnuteľná, odpútate pozornosť od nevesty, a to určite nie je žiadúce. Môžete však byť pokojná, je viacero spôsobov, ako zažiariť a pritom nezatieniť vašu dcéru.

Svoj aktuálny strih (prípadne aj farbu vlasov) si môžete nechať mierne upraviť od profesionála. Profesionálny zostrih lepšie sadne, vy sa budete lepšie cítiť a vlasy tak môžu podčiarknuť a vyzdvihnúť vaše črty.

Aby ste zachovali svoj prirodzený štýl a námaha aj náklady boli minimálne, zamyslite sa nad nasledovnými tipmi:

  • jemné vlny: jemné, mäkké vlny dosiahnete, ak použijete horúce natáčky alebo kulmu. Vlny by ste mali rozčesať iba prstami alebo kefou na vlasy. Vlny tak uvoľníte a pridáte jej na objeme.
  • fúkaná: profesionálna, kvalitne urobená fúkaná, môže byť elegantná a šik, zároveň si zachová tvar po celý večer. Mnohé ženy s prirodzene vlnitými vlasmi urobia iba dobre, ak sa na deň D objednajú ku kaderníkovi a všetky starosti so spoločenským účesom nechajú naňho.
  • doplnky do vlasov: ozdobná spona alebo sponka dostane vlasy preč z tváre a získate zároveň záblesk formality účesu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac