Vypadané holé miesta vo vlasoch, obočí.

Moja sestra si na stedry den nasla hore na hlave hole miesto vajcoveho tvaru asi ako dvojeurovka, a asi pat dni dozadu zostila, ze jej vypadalo polovicka laveho obocia a teraz zevraj aj spodne riasy na lavom oku. Bola zatial iba dnes u obvodneho (su sviatky a nikto neordinuje),ktory jej vela pozornosti nevenoval, zevraj jej nepozrel ani to hole miesto na hlave, iba jej zobral tri anpulky krvy a ze nech zavola v stredu pre vysledky. Myslite si, ze to znamena, ze ma uz alopeciu univerzalis? Myslite, ze uz jej vypadaju vsetky vlasy a chlpy? keby jej nahodou dalej nevenoval obvodny dostatocnej pozornosti ta k akemu specialistovi sa ma vypytat. Ako dalej postupovat?
05/01/2015
Pýta sa: Angela
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, ano hole miesta na ochlpenych castiach tela su priznakmi alopecie areata pripadne alopecie univerzalis. Podla odbornikov je to autoimunitne ochorenie a co sa tyka liecby v tom vobec nemaju jasno. Vacsinou je zotavenie spontanne - zanikne po niekolkych rastovych cykloch ale moze sa aj zhorsovat. Na kratkodobu liecbu sa odporucaju kortikosteroidy. Urcite by sa na to mal pozriet kozny lekar v pripade, ze sa alopecia bude objavovat castejsie.


20/06/2015 - 13:55
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Angela

vypadávaním vlasov sa zaoberá trichológ - ide o užšiu špecializáciu a mix viacerých odborov, trichológa hľadajte v rámci dermatologických ambulancií, resp. dermatologických kliník.

Podľa popisu ide u sestry o alopeciu areata, ešte presnejšie alopeciu totalis - postihuje vlasy, obočie a mihalnice. Netýka sa už straty ďalšieho telesného ochlpenia (vtedy ide o alopeciu universalis). Zriedkavo môže ustať samovoľne, je to však skôr výnimka ako pravidlo. Ide o autoimunitné ochorenie, kedy sa imunitný systém obráti proti folikulom. Ak začnú holé miesta zarastať (väčšinou spontánne), môžu byť nové vlasy určitú dobu šedivé či inej farby ako vlasy pôvodné. Holé miesta sa však môžu začať tvoriť po určitej dobe (roky) znovu - niekedy horšie a niekedy miernejšie.

Existujú určité druhy liečby, ktoré nebývajú vždy úspešné. Čím je AA menej závažná, tým je prognóza lepšia. Znovu však platí, ochorenie môže po rokoch prepuknúť znovu a v novej sile. Ochorenie nemá nejaké iné fyzické dopady, človek nie je "chorý", negatívne však AA vplýva na psychiku - čiastočným riešením je používanie parochne.


04/06/2019 - 13:10
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena