Rast vlasov a fuzov po alopecii

Dobry den, mam 32 rokov, su to asi dva roky co sa u mna prejavila alopecia najskor na brade a potom vo vlasoch a musim potvrdit ze to bolo z extremneho stresu aj ked maloktory doktor mi to potvrdil...viem co som vtedy prezival... Dnes uz mi vlasy rastu a tam kde este nie su zacinaju, tak isto aj na brade sa mi objavuju chlpky jemne biele ako ked som mal 15, sem tam uz aj cernaju... Chcel by som sa teda spytat, ci je mozne nejak urychlit to zcernanie chlpov na brade, nech uz nechodim ako dalmatin, pretoze stale to holit tiez nieje vyhra...ps: farbit si ich nebudem :)
19/10/2015
Pýta sa: Michal
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, no tazko povedat ako dlho bude tmavnutie ochlpenia trvat. Alopecia areata je velmi neprebadana oblast, rychlost tmavnutia bude zavisiet od toho, do akej miery telo poskodilo vlasove folikuly a a ko rychlo ich vie obnovit. Skus pohladat nejake vlasove aktivatory, tie sa pouzivaju na urychlenie rastu vlasov najcastejsie.


04/01/2016 - 21:10
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Michal,

alopecia areata - na brade označovaná ako alopecia barbae, je nevyspytateľné ochorenie. Jedným zo špúšťačov je skutočne stres. Pôvodná farba sa nemusí obnoviť, prípadne proces obnovy farby trvá - ovšem rôznu dobu, ktorú nemožno vopred určiť.

Záludnosťou alopecia areata (alopecia barbae) je, že sa nedá liečiť, môže samovoľne ustúpiť, rast brady a vlasov sa obnoviť, po mesiacoch či rokoch môže prepuknúť znova. Lepšie výhliadky sú, pokiaľ je menšieho rozsahu (menej ako polovica plochy). Ak je vypadaná oblasť väčšia, môže ísť o nezvratný stav. Liečba nateraz známa nie je. Viac na Alopecia areata a Alopecia barbae.


16/01/2020 - 10:47
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena