strhnuty nechet na nohe

dobry den mam problem na pravej nohe z velkym nechtom mam ho strnuty uplne ! porate čoje dobre na rast noveho čim skor ! či, spreje nejake porate alebo račej masti !
30/08/2017
Pýta sa: tibor
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Tibor,

strhnutie nechtu je častým riešením pre problémy so zarastaním nechtov. Dĺžka a rýchlosť rastu nechtov závisí od dĺžky posledných článkov prstov (poslednej kosti prsta). U ľudí teda necht ukazováka rastie rýchlejšie než necht malíčka a nechty na rukách rastú tri až štyrikrát rýchlejšie ako nechty na nohách. Na vyrátanie času potrebného na rast môžete použiť kalkulačku na rast nechtov.

Keďže nechty rastú zvnútra (jediná živá časť nechtu je tá, ktorá eštelen rastie pod kožou), je potrebná aj ich výživa zvnútra. Preto je vhodné prispôsobiť svoj jedálniček tak, aby ste získali dostatok vitamínov a minerálov zo stravy. Prípadne môžete staviť rovno na výživný doplnok pre rast zdravých nechtov.


31/08/2017 - 7:37
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.

  • Biotin tabletky 10 000mcg

    • Biotín - vitamín H pre zdravú kožu, vlasy a nechty
    • Má mnoho ďalších zdravotných účinkov

    Liek na predpis? : Nie