Domov / / Najlepšie vitamíny pre nechty

Najlepšie vitamíny pre nechty

Posledná úprava 03.07.2016

Povedzte zbohom suchým a lámavým nechtom, ktoré jednoducho nerastú. Tu je zoznam tých najlepších vitamínov pre nechty, ktoré zlepšia Vaše zdravie a pomôžu Vašim nechtom rásť rýchlejšie.

Ste závislí na manikúre? Bojíte sa, že bez pomoci miestneho nechtového štúdia ste určení k záhube? Návšteva nechtového salónu je bonus, ale v prípade, že Vás nemôžu objednať by to nemal byť dôvod na paniku. Neexistuje žiadny dôvod, prečo by Vaše nechty mali vyzerať zle ak sa o ne správne staráte.

Zdravé nechty odrážajú zdravé telo. Takže ak zistíte, že Vaše nechty v poslednej dobe vyzerajú fádne a trvá veky kým narastú, je to známkou toho, že môžete trpieť nedostatkom vitamínov. Tento zoznam najlepších vitamínov pre nechty Vám pomôže určiť, čo Vám v strave chýba a privedie Vás o krok bližšie ku krajším nechtom a zdravšiemu telu.

 1. Železo: Krehké nechty môžu byť známkou nedostatku železa. Zvážte užívanie železa vo forme chelátových doplnkov alebo konzumujte viac orechov, chudého červeného mäsa a zelenej listovej zeleniny. Všetky tieto potraviny obsahujú vitamíny dôležité pre nechty.
 2. Zinok: Vyšší výskyt bielych škvŕn na nechtoch spolu so zlým rastom a zápalom kutikuly sú tiež znakmi, že do svojho jedálnička potrebujete pridať viac zinku. Ak nechcete užívať zinkový doplnok, medzi potraviny, ktoré majú vysoký obsah zinku patrí horká čokoláda, arašidy a morčacie mäso.
 3. Vitamín B-12: Príliš suché a tmavé nechty môžu znamenať, že neprijímate dostatok dobrých vitamíny pre nechty, v tomto prípade, vitamínu B12. Môžete ho užívať vo forme kapsúl a nachádza sa aj v syre, vajciach a kraboch.

Dostatočným príjmom najlepších vitamínov pre nechty sa Vaša koža a nechty výrazne zlepšia. Pre maximálny rast nechtov si dajte pozor aby ste pili dostatočné množstvo vody a každý deň si ruky hydratovali. Teraz, keď už viete, ktoré vitamíny sú pre nechty dobré a môžete začať s dobrou životosprávou, už nemusíte panikáriť keď nabudúce Vaša manikérka nebude mať voľný termín. Kto vie, možno budete dokonca chcieť predviesť svoje lesklé a zdravé nechty na prírodno.

Náš tip: Odporúčame užívať pravidelne tieto vitamíny na nechty. Pri pravidelnom používaní zabraňujú lámavosti a Vaše nechty budú vyzerať zdravo.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa

Najlepšie vitamíny pre nechty Priemerné hodnotenie: 4.3 (3 hodnotení­)

Podporte eOtazky lajkom

Doporučené produkty

 • Vitamíny na nechty

  Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.

 • Biotin tabletky 10 000mcg

  • Biotín - vitamín H pre zdravú kožu, vlasy a nechty
  • Má mnoho ďalších zdravotných účinkov

  Liek na predpis? : Nie

Čítajte viac