Aký je rozdiel medzi UV lampou,LED lampou a CCFL lampou?

17/09/2014
Pýta sa: Petronella
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

UV je skratkou pre ultrafialový,myslí sa svetlo. K využitiu UV lampy je potrebné používať správne gély na nechty, označené UV, teda UV gél na nechty. UV gély obsahujú zložky (foto-iniciátory, oligomény), ktoré pod UV svetlom z UV lampy vytvrdnú. Každý gél má zadefinovanú dobu tvrdnutia a obvykle sú to 2-3 min., v závislosti aj na výkone UV lampy. Najčastejšie používané sú 9W alebo 36W UV lampy. Tu treba poznamenať, že od výkonu UV lampy závisí aj doba celkovej modeláže nechtov. Pokiaľ plánujem modelovať gélové nechty nielen pre manikúru ale aj pre pedikúru, zvolím si UV lampu 36W s vyberateľným dnom.

LED je skratkou pre svetlo emitujúca dióda. LED svetlo je studené svetlo. LED žiarovky majú niekoľkonásobne dlhšiu životnosť, ako klasické žiarovky a lepší svetelnú účinnosť, ako žiarivky. Schopnosť LED žiaroviek dosiahnúť svietivosť aj viac, ako 100 lumenov na 1 Watt,čo dáva LED žiarovkám úspornosť. Na využitie LED lampy na nechty je potrebné používať gély na nechty s označením LED.
LED gély na nechty a UV gély na nechty používame technologicky zrovanteľne, podobne ako UV gély na nechty aj LED gély na nechty vytvrdnú pod LED lampou a to vzadaných časoch, ktoré sú uvedené na príslušnom gély.

CCFL je skratkou pre studené katódové svetlo, ktoré k jeho funkčnosti potrebuje vysokonapäťový zdroj s ovládaním prúdu. Pre štart svetla CCFL je dôležité, aby vysoké napätie bolo o maximálnom výkone, pri maximálnom prúde – vtedy sa v zdroji ( napr. trubici ) vytvorí oblúk a až po zahriatí trubice sa dá regulovať. V prípade žiariviek s ionizujúcimi plynmi, dôjde k vytvoreniu plazmy ( 4. fáza skupenstva ), ktorá je pri stálom pripojení na zdroj napätia, už prúdovo regulovateľná. Priamo sa vieme stretnúť s týmto druhom svetla v každej domácnosti – napr.podsvietenie monitora k počítaču, televízory, niektoré úsporné žiarivky osvetlenia a pod. Problémom stability žiariviek je však vplyv teploty okolia. Pokiaľ prístroj budem používať napr. pri izbovej teplote, ale donesiem prístroj z prostredia, v ktorom bola iná teplota, nemôžem prístroj zapnúť ihneď, zapínam ho až po vyrovnaní teplôt. Čo je niekedy problém, ak napr. v zimnom alebo naopak horúcom období prichádza nechtárka k zákazníčke robiť nechty, teda práca mimo nechtového štúdia. Napr. súťaž nechtového dizajnu v súťažných priestoroch mimo nechtového štúdia. Teda u CCFL lampy je možné po rozsvietení a zahriatí CCFL žiariviek intenzitu svetla regulovať a to ovládačom prúdu, priamo na prístroji.
Využitie CCFL lampy je rovnaké, ako u UV lampy alebo LED lampy na nechty.


17/09/2014 - 13:42
Odpoveď od: siren
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.