Dlhé prirodzené nechty - tipy a triky?

Ahoj, chcem si nechať narásť čo najdlhšie vlastné prirodzené nechty. Máte nejaké rady ako ich udržiavať zdravé, lesklé a aby sa nelámali? Ďakujem.
17/08/2014
Pýta sa: lili
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Prirodzené nechty je treba udržiavať a starať sa o ne. Podobne ako u vlasov,obočia,mihalníc,chĺpkov a pod. aj u nechtov platí, že vyživovaná časť našim organizmom je len tá, ktorá je v lôžku.Tú časť nachtíkov, ktorá je už viditeľná, naše telo už nevyživuje. Preto je potrebné sa o nechtíky postarať inak. Najdôležitejšia je výživa. Je celá rada výživných produktov na nechty - olejčeky na nechty, ktoré sú sprímesami esencií ovocia, napr. s vôňou jahoda,jablko,kiwi,melón a i.
Na udržiavanie prírodných nechtíkov je vhodné používať záverečné alebo ukončovacie gély, tie Vašim nechtíkom dajú lesk,pevnosť a zabránia lámavosti nechtov


11/09/2014 - 1:18
Odpoveď od: siren
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Lili,

nechty sú tvorené keratínom. Sú však na okraji záujmu tela (rovnako ako aj vlasy, ktorú sú považované za korunu krásy), ak ide o zásobovanie živinami. Ak sa Vám nedostáva dostatočné množstvo výživných látok, presúva telo to čo má k dispozícii k životne dôležitým orgánom. Vlasy a nechty sú až na poslednom mieste, kam putujú zásoby. Preto je potrebné nepodceňovať svoj jedálniček.

Pre zdravé nechty sa zamerajte na vitamíny a minerály ako biotín, kyselina listová, vitamín B12, B2 (riboflavín), tiež železo, vápnik, zinok, kremík, vitamín A aj vitamín C.

Vyhýbajte sa tiež mechanickému poškodeniu nechtov a nechtovej kožičky.

Ak robíte všetko pre zdravé a krásne nechty a napriek tomu nie sú nechty fit, možno Vám naznačujú iný zdravotný problém. (Viac o stave nechtoch na rukách a zdravotných problémoch)


05/06/2017 - 9:34
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.