Mam problem s nechtami zacali sa mi nechty oddelovat od lozka.

Hoci nevyzeraju nezdravo su pevne,skusala som si ich ostrihat pokial to je oddelene,no nepomohlo.nechty si lakujem,lebo to nevyzera pekne.mam navstivit lekara?
12/09/2014
Pýta sa: Erika Balazova
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý večer Erika,

áno a to čo najskôr. Podľa popisu to vyzerá na mykózu. čím skôr začneš s liečbou, tým väčšia je šanca na vyliečenie. Mykóza - je ochorenie, ktoré je typické pre oblasť práve medzi nechtom a jej podkožím. Tam má mykóza tak - povediec ideálne podmienky k jej životaschopnosti.Tá časť nechtu, ktorú odstrihneš, nemá žiadny vplyv na mykózu - tá je hlbšie. Neuvádzaš, či ide o ochorenie na rukách alebo na nohách. Častejšie je na nohách. Zvýšený návrat týchto ochorení je práve v tomto období, po lete ( čas bazénov a kúpalísk ). Je viac prípravkov, ktoré zaberú, ale odporučí Ti ich Tvoj lekár.
Budeme vďační, ak nám pošleš správičku na mailik po návšteve lekára.


25/09/2014 - 1:19
Odpoveď od: siren
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Erika

môže ísť o pleseň či mykózu, kožné ochorenie alebo prílišné vystavovanie sa vode a chemickým látkam. Oddeľovanie nechtu od lôžka môže dokonca súvisieť s problémami so štítnou žľazou. Ak ste však doteraz žiadne problémy nemali, môže ísť o prvé spomenuté - mykózu alebo pleseň (pridáva sa aj zápach a zažltnutie nechtov).

Ak necht nebolí, nie je zapuchnutá koža a podobne, môže zvoliť lekár lokálne ošetrovanie. Ak sa ochorenie šíri, zvykne sa nasadiť celková liečba. Preto netreba nikdy váhať a radšej sa u odborníka zastaviť skôr ako neskoro... Navyše, liečba môže byť zdĺhavá. A môže ísť o úplne iný problém.


12/02/2018 - 10:40
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.