Akrylové nechty zničili moje prirodzené nechty?

Ahoj, nedávno som si odstránila akrylové nechty a s hrôzou som zistila, že moje prirodzené nechty sú úplne zničené, odlupujú sa a lámu sa. Neviem či pomôže vazelína. Ako sa to mohlo stať a čo mi na to najlepšie pomôže?
17/08/2014
Pýta sa: fina
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (3)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Najúčinnejšie na poškodené nechty - Japonská manikúra

Postup japonskej manikúry

1. Pred samotnou aplikáciou je veľmi dôležitá úprava nechtov. Nechty sa odlakujú a vydezinfikujú. Ružovou stranou jemného pilníka vyhladíme povrch nechtu, odstránime prírodný lesk. Necht musí byť úplne vybielený. Zelenou stranou upravíme tvar nechtu.
2. Špachtličkou nanesieme malé množstvo pasty na celu plochu zeleného jelenicového pilníka. Jednosmernými ťahmi šúchame necht až do vysokého lesku.
3. Rovnakým spôsobom postupujeme pri aplikácii púdru. Špachtličkou nanesieme malé množstvo púdru na celú plochu ružového jelenicového pilníka a jedným ťahom a smerom nechty doleštíme.
Rady:
Pokiaľ má klientka stenšené nechty nikdy necht nevyhladzujte, len naneste pastu a púder. Táto rada sa týka aj detských nechtov.
Od druhej aplikácie kúry, opakujte konečné nanášanie púdru dvakrát až trikrát týždenne. Nanášanie pasty opakujte dvakrát až trikrát mesačne, vždy pred konečným doleštením púdrom.
Pri odrastení nechtov vyhladzujte len novú časť nechtu, kam nanášame aj pastu. Púder na doleštenie nanášame na celú dĺžku nechta. Pokiaľ nebola manikúra dlhšiu dobu aplikovaná, je nutné opakovať všetky tri základné kroky a pastu s púdrom nanášať na celý necht.
Ak nechty neboli dlhú dobu udržiavané, sú rozdvojené a zničené, výrobca jap.manikúry odporúča nelakovať a nenanášať po dobu nasledujúcich troch mesiacov. Za pomoci krému na nechtové lôžko a ruky, zregenerujeme každodennou masážou plochu celej ruky. Pravidelná masáž podporí nechtový rast. Ako náhle sú nechty v poriadku, môže sa začať s aplikáciou manikúry.
Japonská starostlivosť je vhodná pre väčšinu nechtových skupín - rozštiepené, lámavé ,nerastúce nechty.Princípom japonskej manikúry je leštenie nechtov, nie je vhodný pre nechty tenké alebo zničené. Kúra podporuje prekrvenie a zdravý rast nechtov. Musí sa pravidelne do 14 dní doplňovať.
Hlavnými zložkami japonskej manikúry je včelí peľ a kremičitá hlinka, ktoré sa nanášajú na nechty špeciálnou leštičkou a zalešťujú sa. Na nechtoch sa vytvorí ochranná vrstva, ktorá nechty vyživuje. Rozdiel je viditeľný ihneď po prvej aplikácii, necht získa veľmi vysoký lesk.


11/09/2014 - 1:08
Odpoveď od: siren
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj Fina,

bohužiaľ, tvoj prípad je bežný, akrylové nechty narobia z tých našich prirodzených akési tenké, lámavé "papiere". Deje sa to v dôsledku chemikálií, ktoré akrylové nechty obsahujú a tie systematicky ničia naše prirodzené nehty. Na ich obnovu je potrebný čas a výživa, ktorá opäť postaví tvoje nechty "na nohy" :)


22/08/2014 - 11:44
Odpoveď od: Marlene
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj Fina,
určite odporúčame prípravok s obsahom vápnika / calcium gel. Ten nechty zosilní. Aplikácia je ako lakovanie nechtov a každý týždeň aplikáciu opakuješ. Na vrstvu vápnikového roztoku môžeš naniesť aj lak. Ešte by sme odporučili nechty nechať pár dní dýchať bez akéhokoľvek ošetrenia. Pekný deň :)


22/09/2014 - 15:29
Odpoveď od: Professionail
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.