Strasne mi vypadavaju vlasy mam uz aj plesinku a mam len 24 rokou? Co s tym nic nepomaha

05/02/2016
Pýta sa: Sima
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, no zial vlasy vypadavaju aj v tomto veku, ale nezufaj - je treba hlavne zistit pricinu vypadavania vlasov. Zenam v mladom veku vypadavaju vlasy pre hormonalne zmeny alebo casto aj kvoli dedicnosti. Nezabudaj na spravnu zivotospravu a prisun vitaminov - nebezpecne su rozne rapidne diety.

Odporucam precitat:

Príčiny vypadávania vlasov u žien


12/04/2016 - 20:29
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Sima

u žien aj u mužov sa vyskytujú rôzne typy vypadávania vlasov. Niektoré možno zvrátiť, niektoré však nie. Pri dedičnom padaní vlasov u žien rednú vlasy v podstate rovnomerne po celej hlave, ide o klasické plešatenie ako u mužov. Toto je dedičná záležitosť a padanie vlasov možno iba spomaliť.

Najčastejšou príčinou vypadávania vlasov u žien sú však hormonálne zmeny - či už ide o tehotenstvo, menopauzu alebo užívanie antikoncepcie. Tento typ sa po odstránení spúšťača zvyčajne opäť ustáli a rast vlasov sa vráti do normálu.

Existuje mnoho príčiny vypadávania vlasov, vhodné je navštíviť na začiatok minimálne všeobecného lekára, ktorý urobí rozbor krvi a pošle pacienta na ďalšie vyšetrenia resp. do špecializovanej ambulancie.

Vitamíny na vlasy a vlasové aktivátory dokážu pomôcť pri zvrátiteľnom aj nezvratnom padaní vlasov. Nezvratné padanie však dokážu iba spomaliť, nie vyliečiť.


11/10/2022 - 13:53
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena