Prekonala som chrípku s vysokými horúčkami trvajúcimi 13 dni. Po mesiaci som opakovane používala šampón proti detskej vši Losinit vrátane drastického vyčesávania hustým hrebeňom.

Vtedy som si všimla, že mi vypadávajú vlasy. Nemajú korienok, vypadnú dlhé ale bez korienkov. Stratila som asi 30 percent vlasov. Akoby mi prestali rásť. Presvitá mi lebka na temene. Cestička je širšia. Ako mám postupovať? Potrebujem vyšetrenia z krvi, alebo stačí používať prípravky a vitamíny? Ďakujem za radu. Gréta
13/11/2021
Pýta sa: Gréta
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Gréta,

vysoké horúčky a choroba sú jednou z možných príčín padania vlasov. Drastické česanie je druhou príčinou - v tomto prípade však nejde o klasické vypadnutie vlasu ale odlomenie pri vlasovej pokožke.

Odtrhnutý vlas nasvedčuje, že ide o fyzické poškodenie vlasov (trakčná alopécia). Horúčka zase ovplyvňuje folikuly, vlasy sa presúvajú nárazovo do fázy padania.

Ak sa Vám podarí odstrániť spúšťač padania (či už odoznenie choroby alebo nešetrná starostlivosť o vlasy), malo by sa všetko vrátiť po šiestich mesiacoch do normálu. Ak sa tak nestane, je vhodné kontaktovať lekára - problémami s vlasmi sa zaoberá dermatológ - trichológ.


15/08/2022 - 14:07
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na vlasy Foligain

    • Silné zloženie vitamínov pre vypadávajúce vlasy pre mužov aj ženy
    • Pomáha zastaviť vypadávanie aj aktivovať vypadané vlasy

    Liek na predpis? : Nie