Nadmerne vypadávanie vlasov

Ahojte. Potrebovala by som pomoc. Mám 15 rokov a mám dost riedke vlasy. Začala som používať veľa olejov,vodičiek a vlasy sa mi zlepšili. Začala som brat aj tabletky "Revalid" pretože som počula že pomáhaju na vlasy atď. Beriem ich už asi mesiac, a vlasy mi začali dosť vypadávať.Neviem či je to tými liekmi alebo ako? Ďakujem :)
27/09/2015
Pýta sa: Mária
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, pricin preco vlasy vypadavaju moze byt vela. Skus si najprv pozriet clanok o pricinach vypadavania vlasov u zien. Pokial mas dostatocne vyvazenustravu, moze sa jednat o dedicne faktory alebo o hormonalne vykyvym ktore ked pominu, vypadavanie vlasov by sa malo ustalit. Samozrejme doplnenie vitaminov ti nemoze uskodit. Najlepsie je doplnat ich v cerstvej strave a ak nie je moznost tak samozrejme aj vitaminmi. Odporucam aj clanok o vhodnych vitaminoch na vlasy.

A hlavne ziaden stres. Treba si uvedomit, ze vlasy vypadavaju kazdemu cloveku bezne a je to prirodzeny stav - jedna sa o rastovy cyklus vlasu.


13/10/2015 - 3:43
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Mária,

príčinou vypadávania vlasov môžu byť hormonálne zmeny, dedičné padanie vlasov, stres či iný spúšťač. Preto treba zapátrať v pamäti, v prípade vlasov aj 3-6 mesiacov dozadu. Tiež rodinná anamnéza môže pomôcť dohľadať príčinu nadmerného padania vlasov.

Niekedy sa môže stať, že tabletky a vitamíny proti vypadávaniu vlasov "zasiahnu" do rastového cyklu vlasov spočiatku akoby opačne. Vlasy sa presunú do fázy oddychu a vypadnú. Novovyrastajúce vlasy už bývajú posilnené účinnými látkami. Či prípravok funguje, možno ohodnotiť po 3-6 mesiacoch. Ak sa však okrem prvotného zrýchlenia padania vlasov pridajú aj iné problémy (svrbenie, alergická reakcia, nevoľnosť a podobne), je lepšie s užívaním prestať.


18/08/2022 - 16:48
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena