Biotin injekcie je potrebne pichnut,alebo steci naniest na pokozku hlavy.

13/03/2016
Pýta sa: Lubica
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, pokial myslis biotinove injekcie na liecbu vypadavania vlasov, tak je ich potrebne vpichut a mal by to robit skuseny lekar alebo pacient so skusenostami. Injekcia sa vpichuje do svalu.

Liecba biotinovymi injekciami (obsahuju podla typu este rozne ine latky ako napriklad PRP- platelet rich plasma), je v dnesnej dobe celkom ojedinela. Je tiez financne narocna a vysledky tiez nie su az tak uspokojive. Kazdopadne sa odporuca v skorych stadiach vypadavania vlasov, po liecbe mnozstvo pacientov prejde na oralne uzivanie biotinovych tabliet a pozoruju rovnake vysledky.

Pripadne mozes skusit aj sampon s obsahom biotinu.


02/12/2016 - 22:14
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Lubica,

na biotín pri podpore rastu vlasov a zabráneniu vypadávania vlasov sa treba pozrieť z dvoch hľadísk.

Poprvé, účinnejší je biotín pri vnútornom použití, pri lokálnom neboli zaznamenané natoľko výrazné výsledky. (biotínové injekcie treba každopádne vpichnúť)

Podruhé, ak vypadávanie vlasov nie je spôsobené nedostatkom biotínu, čo je v našich zemepisných šírkach a pomeroch skutočne vzácne (nedostatok biotínu by sa prejavil najskôr oveľa závažnejšími príznakmi ako je vypadávanie vlasov), s problémom Vám príliš nepomôže.

Napriek tomu je to často používaný a vítaný doplnok pri starostlivosti o vlasy, pleť a nechty, pretože je vhodnou pomocnou látkou, ktorá dokáže posilniť vlasy - musí však byť skombinovaný so skutočne účinnou látkou. Najdôležitejšie je poznať príčinu vypadávania vlasov, či ide o zvrátiteľný alebo trvalý stav a podľa toho prispôsobiť liečbu.

Biotín je teda akousi čerešničkou na torte, vítaným vhodným doplnkom, samotný však problém s vypadávaním vlasov nevyrieši. Viac informácií v článkoch Biotín na podporu rastu vlasov - funguje alebo nefunguje? a Biotín na vlasy - je biotín riešením pre plešatejúcich mužov?


02/01/2019 - 11:05
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Biotin tabletky 10 000mcg

    • Biotín - vitamín H pre zdravú kožu, vlasy a nechty
    • Má mnoho ďalších zdravotných účinkov

    Liek na predpis? : Nie