Ako mam zabranit vypadavaniu vlasov po tehotenstve?

Bola som tehotna a mam 3 mesiace po porode.Zacali mi velmi vypadavat vlasy hlavne v oblasti kutov a cela.V tehotenstve som mala hranicne hodnoty zeleza a brala som lieky.Pocas 9 mesiacov som s vypadavanim problem nemala.Po porode som lieky vysadila.Moze byt pricinou aj to,ze mam nedostatok zeleza aj teraz?Je nejaky pripravok na to,alebo zase len lieky?Za odpoved vam dakujem .
16/10/2015
Pýta sa: Lenka
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, v tomto nie si sama. Telo zeny po porode je velmi oslabene a prejavi sa to casto na vlasoch. Jedna sa o fyzicky stres, na ktory telo reaguje aj takto. Dobra sprava je, ze vascinou sa vypadavanie do par mesiacov ustali. Suvisi to s tym, ze pocas obdobia vysokeho stresu, vlasove folikuly prejdu hufne do poslednej fazy rastu a potom prirodzene aj spolocne vo velkych mnozstvach vypadavaju. Moje odporucanie je doplnat vitaminy ci uz vo forme stravy alebo doplnkov.

Specialne pre zeny v obdobi pocas tehotenstva a po tehotenstve vitaminy Folivital pro mama

Dalej odporucam pozriet si:


16/10/2015 - 17:56
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Lenka,

vypadávanie vlasov po pôrode je bežná vec, označuje sa ako postpartum alopecia. Ide o hormonálne podmienené padanie vlasov. U niekoho nastáva počas tehotenstva, u väčšiny žien po pôrode. Tehotenské hormóny a ostatné zmeny ovplyvňujú rastový cyklus vlasov, v podstate sa predĺži fáza, kedy vlasy ostávajú na hlave. Po pôrode sa preto zrazu veľmi veľa vlasov presunie do fázy vypadávania. Kým sa stav normalizuje, prejde zvyčajne približne 6 mesiacov.

U niektorých žien s predispozíciou však toto padanie vlasov spustí inú formu padania vlasov. Netreba sa však zbytočne plašiť, stres je ďalším zo spúšťačov padania vlasov...

Vypadávanie vlasov v tehotenstve a po pôrode patrí vo všeobecnosti medzi dočasné formy padania vlasov. To znamená, že po odstránení spúšťača sa stav vráti do normálu.


14/09/2022 - 14:27
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena