Krátke účesy pre husté vlasy

Posledná úprava 29.11.2021

Krátke účesy nie sú pre každého. Pred tým, než sa rozhodnete ostrihať si vlasy musíte do úvahy vziať mnoho faktorov. Pred tým, než sa rozhodnete pre výrazne kratší účes je najlepšie poradiť sa so svojim kaderníkom. Váš účes definuje Váš postoj, osobnosť, a je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zvýrazniť Vašu krásu.

Mnoho mužov aj žien si myslí, že krátke účesy nie sú vhodné pre husté vlasy. Existuje však mnoho krátkych účesov a strihov, ktoré sú pre krátke vlasy ideálne. (Nápady na krátke účesy pre mužov nájdete v strednej časti článku.)

Jeden z najlepších spôsobov, ako zmeniť svoj vzhľad je nový účes. Dobrý účes môže okamžite zmeniť váš vzhľad. Ak máte husté vlasy, existuje mnoho účesov, ktoré si môžete zvoliť. Avšak, Váš tvar tváre, štruktúra a textúra vlasov sú niektoré faktory, ktoré by ste mali mať pri výbere konkrétneho strihu na pamäti. Existuje veľa žien, ktoré si myslia, že v krátkom účese nebudú vyzerať dobre. Správny krátky účes však môže vyzerať šik a trendy. Muži s hustými vlasmi by sa mali rozhodnúť pre kratšie účesy s jemnými vrstvami.

Pixie strih

Halle Berry vyzerá v pixie strihu úžasne. Ak máte oválny tvar tváre s výraznými črtami, potom je pre Vás pixie strih ideálny. Ženy s okrúhlou tvárou a riedkymi vlasmi by sa mali tomuto účesu vyhnúť. Pixie strih je ako ženský, tak elegantný. Na vytvorenie tohto účesu požiadajte svojho kaderníka, aby vlasy po stranách hlavy a vzadu ostrihal nakrátko a vlasy na temene hlavy nechal dlhšie.

Úprava: Po použití šampónu a kondicionéru, naneste na vlasy malé množstvo texturizéru zhruba vo veľkosti mince. Vyfúkajte vlasy s pomocou fénu a prstov. Nakoniec naneste na vlasy trochu séra pre lesk vlasov aby vyzerali šik a elegantné. Tento účes by mal vyzerať nenútene a strapato, takže na vyfúkanie vlasov nepoužívajte kefu.

Dlhý bob

Dlhý bob tiež známy ako lob je ideálny pre ženy s hustými vlnitými vlasmi. Požiadajte svojho kaderníka, aby ostrihal Vaše vlasy vzadu kratšie s vrstvami vpredu a na temene hlavy. Vlasy po stranách by mali byť nechané trochu dlhšie aby sa len dotýkali brady.

Úprava: Tento účes je trochu náročný na údržbu. Na úpravu tohto účesu aplikujte na vlasy sprej na vytvorenie objemu. Vlasy vyfúkajte dorovna pomocou širokej kefy. Ďalej, použite veľkú kulmu na vytvorenie voľných kaderí. Dokončite ľahkým lakom na vlasy.

Gamine strih

Dlhý bob tiež známy ako lob je ideálny pre ženy s hustými vlnitými vlasmi. Požiadajte svojho kaderníka, aby ostrihal Vaše vlasy vzadu kratšie s vrstvami vpredu a na temene hlavy. Vlasy po stranách by mali byť nechané trochu dlhšie, aby sa len dotýkali brady.

Úprava: Tento účes je trochu náročný na údržbu. Na úpravu tohto účesu aplikujte na vlasy sprej na vytvorenie objemu. Vlasy vyfúkajte dorovna pomocou širokej kefy. Ďalej, použite veľkú kulmu na vytvorenie voľných kaderí. Dokončite ľahkým lakom na vlasy.

Veľmi krátky strih

Tento účes nie je pre každého. Najlepšie sa hodí pre ľudí s oválnou tvárou alebo tvárou v tvare srdca. Vlasy sú pri ňom veľmi krátke, pričom vlasy na temene hlavy sú trochu dlhšie. Ženy s veľmi vlnitými alebo kučeravými vlasmi by sa v ideálnom prípade mali tomuto strihu vyhnúť.

Úprava: Najprv vlasy ošetrite šampónom proti kučeraveniu vlasov a potom použite kondicionér na dodanie lesku. Do vlhkých vlasov aplikujte tvarovací krém a vlasy vyfúkajte okrúhlou kefou.

Šikmý bob

Šikmý bob sa najlepšie hodí pre ženy, ktoré majú husté vlasy. Pri tomto účese sú vlasy vpredu a po stranách 5 – 7 cm dlhšie než vzadu. Dlhé dramatické vrstvy vpredu vám dodajú moderný a výrazný vzhľad.

Úprava: Na úpravu tohto účesu musíte najprv použiť sérum na dodanie lesku, aby ste vlasy úplne vyrovnali. Na temeno hlavy aplikujte sprej na dodanie objemu. Tento účes je pomerne náročný na údržbu a bude si vyžadovať pravidelný strih každé tri až štyri týždne.

Strapatý účes

Ďalší dobrý účes pre husté vlasy, je strapatý strih. Ženy s veľmi hustými a kučeravými vlasmi by sa tomuto účesu mali vyhnúť, pretože má tendenciu dodať veľmi nadýchaný a objemný vzhľad. Na vytvorenie tohto účesu svojho kaderníka požiadajte, aby ostrihal vlasy tak, aby vytvoril trhané vrstvy, pričom vlasy vzadu siahajú až po zátylok. Vlasy na prednej strane by mali byť ostrihané do zaoblených vrstiev tak, aby sa najdlhšie vrstvy dotýkali líc. Tomuto účesu sa vyhnite ak máte štvorcový alebo obdĺžnikový tvar tváre.

Úprava: Najlepší spôsob, ako tento účes upraviť je použiť trochu tužidla na vlasy a vyfúkať vlasy pomocou guľatej kefy a fénu.

Krátky strapatý účes

Tento strih je ideálny pre mužov, ktorí majú oválny alebo guľatý tvar tváre. Strapatý strih je kratší na bokoch a vzadu s dlhšími vrstvami na temene hlavy. Tento účes je ideálny pre mužov s hustými rovnými vlasmi.

Úprava: Jediné, čo potrebujete urobiť na úpravu tohto účesu, je použiť trochu tvarovacieho krém na vlasy na temeno hlavy a vytiahnuť konce vlasov dopredu.

Strih Cézar

Klasický strih pre mužov, ktorí majú husté vlasy je strih Cézar. Tento účes je vhodný ako pre mladých, tak aj zrelých mužov. Pri tomto strihu sú vlasy vzadu, na zátylku a po stranách veľmi krátke, zatiaľčo vlasy na temene hlavy sú trochu dlhšie. Tento strih je veľmi univerzálny. Vlasy môžu byť rozstrapatené aj vyčesané dopredu.

Úprava: Tento strih je veľmi nenáročný na údržbu. Pre úpravu účesu, stačí do vlasov votrieť trochu gélu a vytvoriť štruktúrovaný vzhľad.

Krátky vrstvený účes

Ďalší skvelý účes pre mužov, ktorí majú husté vlasy je vrstvený účes. Tento strih je ideálny pre mužov, ktorí majú oválny alebo štvorcový tvar tváre. Vlasy po stranách a vzadu sú krátke a sú ostrihané pomocou britvy. Vlasy na temene hlavy sú ostrihané do vrstiev s ofinou vpredu.

Úprava: Najlepší spôsob, ako upraviť tento strih je použiť trochu tvarovacieho krému a vyčesať vlasy dopredu. Ak sú vaše vlasy vlnité, potom si ofinu môžete vyžehliť, čím dosiahnete upravenejší vzhľad.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac