27 domácich prípravkov na prirodzené zväčšenie pŕs

Posledná úprava 25.08.2023

Veľké prsia sú symbolom ženskosti, spájajú sa tiež so sebavedomím ženy. Väčšine mužov sa údajne páčia ženy s väčším poprsím, preto mnohé ženy túžia po tom, aby boli ich prsia väčšie. Pre mnohé z nich sú však plnšie či väčšie prsia iba snom. Preto hľadajú spôsoby, ako prsia zväčšiť – či už prirodzenou alebo neprirodzenou cestou.

Na začiatok je dobré poznať príčiny, prečo sú vaše prsia buďto malé alebo majú nepravidelný tvar. Podľa toho si potom môžete zvoliť ten správny domáci recept na prirodzené zväčšenia pŕs. Prvým dôvodom pre menšie prsia je zlá strava. Ak trpíte na hormonálnu nerovnováhu s menšou produkciou estrogénu v tele, budú vaše prsia tiež malé. U niektorých žien je príčina pre malé prsia ukrytá v genetike. Nízky obsah tuku, užívanie tabliet na chudnutie, emocionálne problémy či nepravidelný menzes, aj to môžu byť príčiny pre menšie prsia. Ak sa veľmi snažíte o prírodné zväčšenie pŕs, no napriek tomu sa vám nedarí, netrápte sa tým. Pretože aj stres môže oslabiť rast prsníkov a obrať vás tak o atraktívny dekolt.

Ako si môžete pomôcť prirodzene k väčšiemu číslu košíčkov?

Prirodzené zväčšenie pŕs pomocou cvičenia

Cvičením si nielen zväčšíte obvod pŕs, pohyb prospieva celkovému zdraviu a získate silu na vykonávanie kažodenných činností. Pri cvičení dbajte na to, aby ste zvolili cviky na spevnenie hrudných (prsných) svalov. Ovísaniu prsníkov sa vyhnete nasledujúcimi cvikmi určenými na spevnenie svalov.

1) Chest press

Robte chest press – cvik na posilnenie prsných svalov. Ľahnite si na chrbát, ohnite kolená. Nohy by ste mali mať na podlahe. V každej ruke držte činku. Činky dvíhajte tak, aby dlane smerovali nahor a ruky ste mali nad ramenami. Bradu skloňte smerom k hrudníku, zatiahnite brucho. Činky spúšťajte k bokom, lakte idú pod ramená. Lopatky dajte dozadu a dolu. Urobte tri súbory po 15 opakovaniach, a pri pravidelnom cvičení budú vaše prsné svaly pevnejšie a pevnejšie.

2) Push-ups – kliky

Za týždeň urobte aspoň tri sady klikov, s minimálne 15 opakovaniami. A želané výsledky sa dostavia.

3) Wall press

Oprite ruky o stenu a tlačte proti nej. Ruky neohýbajte. Cvičenie opakujte pravidelne, najmenej päťkrát.

4) Chair lift – zdvih na stoličke

Sadnite si na pevnú stoličku, oprite sa. Nohy dvihnite, rukami sa zaprite do operadiel. Zohnite trup a pomaly sa znovu dvíhajte. Opakujte 10 krát denne.

...

Porovnávali sme

Ktoré tabletky na zväčšenie pŕs sú najlepšie?

Pozrieť výsledky porovnania

Prirodzené zväčšenie pŕs pomocou stravy

5) Tuk

Veľkosť ženských pŕs je určená objemom tuku v tele. Skúste preto pridať mononenasýtené tuky do potravy. Ale pozor, aby ste to s mastnými potravinami neprehnali.

6) Potraviny stimulujúce tvorbu estrogénu

Okrem mastných potravín môže prirodzené zväčšenie pŕs podporiť aj strava zameraná na tvorbu estrogénu. Pridávajte si preto do jedla cesnak, tekvicu, fazuľu, sóju, červenú fazuľu či baklažán. Jedzte aj hrášok, ovos, mrkvu, repu, jablká, papáju, datle, čerešne a granátové jablká.

7) Reďkovka

Reďkovka dokáže zvýšiť prietok krvi ku tkanivám okolo prsníkov. Aj ju budete pravidelne konzumovať, môžete si vďaka nej prirodzene zväčšiť prsia.

8) Banány

Banány dokážu prirodzene uvoľniť svaly, sú tiež bohaté na horčík a draslík. Výživné látky a minerály obsiahnuté v banánoch pomáhajú prirodzene zväčšiť ženské prsia. Aby tak pôsobili, je vhodné jesť akurát dozreté vláknité banány a nie dužinaté, ktoré už začínajú byť prezreté.

9) Domáce smoothie

Rozdrvte ½ lyžiče ľanových semienok na prášok, pridajte ½ šálky nízkotučného bieleho jogurtu, 1 olúpané a nakrájané kivi, ½ olúpanej a nakrájanej uhorky, 1 olúpaný a nakrájaný pomaranč, 1 šálku grepu a 3-4 jahody. Všetko vložte do mixéru. Toto smoothie pite každý deň. Smoothie pomáha zvýšiť hustotu svalov v oblasti pásu, prsníkov a stehien.

10) Mliečne produkty

Aj zaradenie plnotučných mliečnych produktov pomáha na prirodzené zväčšenie pŕs. Preto by ste mali denne jesť mlieko, syr, maslo, cottage syr a jogurt.

Prirodzené zväčšenie pŕs pomocou byliniek

11) Wild yam

Yam je bohatý na fytoživiny, ktoré pomáhajú zvyšovať produkciu estrogénu a tým aj veľkosť prsníkov.

12) Feniklové semienka

Fenikel je korenina, ktorá vylepšuje chuť jedla. Dajte si trochu feniklu do ranného šalátu, aby ste prirodzene zväčšili veľkosť prsníkov.

13) Senovka grécka

Táto bylina dokáže prirodzene schladiť telo, spomaľuje proces redukovania množstva tuku v oblasti prsníkov. Znamená to, že prsia zostávajú väčšie a pevné. Obsahuje tiež látku nazývanú diosgenín, tá podporuje rast prsného tkaniva u žien.

14) Červená ďatelina

Červená ďatelina obsahuje živiny, ktoré zvyšujú množstvá estrogénov, menovite fytoestrogénov. Práve tie stimulujú rast prsníkov u žien. Vezmite 2 až 3 kvety ďateliny červenej a uvarte ich. Sceďte a takúto vyvarenú vodu pite každý deň.

15) Koreň púpavy

Denne pite čaj z koreňa púpavy a zakrátko uvidíte aj výsledky. Čaj by ste si mali urobiť bez cukru či mlieka, aby telo nenaberalo na tuku.

16) Pueraria Mirifica

Ide o rastlinný extrakt, ktorý dokáže prirodzene zlepšiť odtieň pleti aj podporiť rast vlasov u žien. Pueraria mirifica pomáha tiež pri raste a vývine prsníkov.

17) Saw Palmetto

Okrem liečenia infekcií močového mechúra a močových ciest, je saw palmetto dobré aj na prirodzené zväčšenie prsníkov. Túto rastlinku je vhodné konzumovať pravidelne.

18) Olej z pšeničných klíčkov

Okolo pŕs si naneste olej z pšeničných klíčkov a jemne masírujte približne 15 minút. Zvýšite tak prúdenie krvi do oblasti prsníkov, čím sa podporí rast prsného tkaniva.

19) Koreň ibišteku

Koreň ibišteku je účinná bylinka na prirodzené zväčšenie prsníkov u žien.

20) List potočnice lekárskej

Listy potočnice lekárskej sú bohaté na vitamín E, čo je esenciálny vitamín na rast prsníkov. Listy potočnice lekárskej zalejte vriacou vodou. Výluh sceďte a vypite.

21) Benedikt lekársky

Benedikt lekársky dokáže zväčšiť prsia spustením tvorby estrogénu. Táto bylinka zároveň zvyšuje prietok krvi do prsníkov a hrude, čím sa podporuje rast tkaniva.

22) Dong Quai

Dong quai je bylinka, ktorá reguluje tvorbu estrogénov u žien, tým pomáha zväčšiť prsia. Ženy, ktoré majú menšie prsia kvôli hormonálnej nerovnováhe, môže podporiť rast pŕs vyrovnaním hormonálnej rovnováhy.

23) Olejové zábaly a masky na zväčšenie pŕs

Masírovaním možno zväčšiť rast prsného tkaniva, takže prsia budú plnšie. Masáž zvyšuje prietok krvi do prsníkov. Tiež pripraví prsia na príjem všetkých živín z potravy, takže prsia narastú rýchlejšie.

24) Olivový olej

Na masírovanie pŕs použite olivový olej. Masírujte 10 minút v smere hodinových ručičiek a ďalších 10 minút proti smeru hodinových ručičiek.

25) Med

Na oblasť prsníkov si môžete natrieť aj med. Prípadne ho zmiešajte s teplým olivovým olejom, a jemne masírujte.

26) Cibuľová maska

Cibuľa je pomôcka na prirodzené zväčšenie pŕs, ktorú určite máte v kuchyni. Zmiešajte cibuľovú šťavu s medom a kurkumou. Túto masku si nanášajte denne na prsia a viditeľné výsledky sa čoskoro dostavia. Keď si dáte túto masku, nepoužívajte tesné spodné prádlo, ktoré by blokovalo prúdenie vzduchu.

27) Sezamový olej

Na spevnenie prsných svalov a prirodzené zväčšenie pŕs možno použiť aj sezamový olej. Tento recept používali ženy už od pradávna. Masírovali si prsia teplým sezamovým olejom, čím sa urýchli rast prsníkov.

Čo robiť pre prirodzené zväčšenie pŕs

  • Noste spodné prádlo, vďaka ktorému budú prsia vyzerať plnšie a väčšie. Skúste push-up podprsenky, ktoré nielen zlepšia vzhľad prsníkov, tiež im dodajú tú správnu podporu.
  • Pravidelne jedzte kuracie mäso a orechy, pretože práve tie zväčšujú prsia. Takúto stravu ale treba kombinovať aj s pravidelným cvičením, aby ste zabránili nadbytočnému hromadeniu tuku.

Čo nerobiť pre prirodzené zväčšenie pŕs

  • Ak sa veľmi snažíte zväčšiť objem pŕs, vyhýbajte sa úplne sladeným nápojom, kofeínu aj čokoláde. Pretože kofeín môže znižovať tvorbu estrogénu v tele.
  • Na rýchlejšie chudnutie nepoužívajte tabletky na chudnutie. Majú totiž vplyv aj na veľkosť poprsia. Niekedy môžu dokonca úplne zastaviť rast pŕs.
  • Vyhýbajte sa noseniu tesného spodného prádla, ktoré obmedzuje prísun vzduchu ku koži. Takto môžu vzniknúť značné rozdiely v raste prsníkov. Počas spánku nenoste spodné prádlo.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy