10 dôvodov prečo detoxikovať

Posledná úprava 11.01.2018

Uvažujete o tom, že by ste skúsili detox, ale nie ste istí, aké presne môžu byť jeho výhody? Keď sa to urobí správne - to znamená, v zdravom, bezpečnom a kontrolovanom prostredí - ako sa telo čistí a ozdravuje, môže to mať za následok širokú škálu pozitívnych účinkov.

Stále nie ste presvedčení? Za správnych okolností vám detoxikácia môže pomôcť ...

Odstrániť toxíny z tela

Dlhodobá expozícia toxínom (látkam znečisťujúcim životné prostredie, rakovinotvorným chemickým látkam, konzervačným látkam, pesticídom, ťažkým kovom a priemyselným odpadom) ovplyvňuje náš metabolizmus, správanie, imunitný systém a vedie k chorobám. Toxíny sú uložené v tkanivách a bunkách v celom tele, vrátane mozgu, často po celé roky!

Zabrániť chronickým ochoreniam

Toxíny v životnom prostredí sú zodpovedné za mnoho druhov rakoviny, neurologických ochorení, srdcových chorôb, mŕtvice … všetko, na čo si len spomeniete. Naše telá majú prirodzenú schopnosť vysporiadať sa s týmito nebezpečenstvami pomocou detoxikácie, ale tieto systémy sú neustále preťažené! Detoxikácia pomáha a zlepšuje to, čo sa naše telo snaží robiť prirodzene.

Zvýšiť funkciu imunitného systému

Ohrozený imunitný systém nás robí náchylnejších k prechladnutiu a chrípke, ktoré ovplyvňujú kvalitu a produktivitu nášho života. Pravidelný detox pomáha posilňovať funkciu imunitného systému a boj proti infekciám.

Schudnúť

Toxíny pôsobia na prirodzenú schopnosť tela spaľovať tuk, čo vedie k nárastu telesnej hmotnosti. Diabetes, ochorenia srdca a vysoký krvný tlak sú priamo spojené s problémami s hmotnosťou. Detoxikácia zbavuje tela toxínov uložených v tukových bunkách a zvyšuje metabolizmus.

Spomaliť predčasné starnutie

Detoxikácia zbavuje telo voľných radikálov a ťažkých kovov čiastočne zodpovedných za starnutie a tvorbu vrások. Detoxikácia pomáha zvyšovať vstrebávanie živín, vrátane antioxidantov a vitamínov, ktoré pomáhajú bojovať proti oxidačnému stresu.

Zlepšiť kvalitu života

Jednoducho povedané, naše telá nefungujú dobre, keď sú plné toxínov. Môžete trpieť bolesťami kĺbov, bolesťami hlavy, zažívacími poruchami, problémami so spánkom, a nedostatkom energie. Detoxikácia môže zmierniť depresiu a zlepšiť vašu pamäť!

Zvýšiť energiu

Po detoxikácii budete mať viac psychickej, fyzickej a emocionálnej energie. Ľudia, ktorí si prešli detoxom majú tendenciu lepšie spať a potrebovať menej spánku.

Zlepšiť kvalitu pokožky

Toxíny v potrave a životnom prostredí majú nepochybne vplyv na pokožku. Detoxikácia zlepšuje akné a posilňuje vlasy a nechty a dodáva im prirodzený, zdravý lesk.

Pomôcť duševnej a emocionálnej jasnosti

Keď sú systémy tela zladené, dochádza tiež k zmene našich duševných a emocionálných stavov. Pri dobrom duševnom stave toho zvládame viac. Robíme lepšie rozhodnutia, dokážeme situácie presne analyzovať a vidieť veci inak.

Obnoviť rovnováhu systémov nášho tela

Naše tráviace, nervové a hormonálne systémy boli navrhnuté tak, aby spolupracovali na dosiahnutí optimálneho zdravia. To je to, čo chcete, aby vaše telo robilo! Keď je naše telo zaťažené toxínmi a nezdravými potravinami, tieto systémy nefungujú tak, ako by mali, následkom čoho ochorieme.

Detoxikácia prinavracia telu rovnováhu a pomáha našim systémom znova správne fungovať.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy