Domov / / / 8 najlepších potravín pre deto...

8 najlepších potravín pre detoxikáciu

Posledná úprava 07.12.2017

Detoxikačná sila potravín - 8 najlepších potravín pre detoxikáciu

Nepodliehajte detoxikačným diétam, Vaše telo sa dokáže zbaviť toxínov už teraz. Tieto potraviny Vám pomôžu podporiť najviac namáhané orgány.

Drahé čistiace šťavy, ktoré sľubujú pomoc pri detoxe sa stále hlásia o svoju pozornosť, ale predstava, že tekutá diéta Vám môže pomôcť eliminovať škodlivé látky, nedáva zmysel, hovoria odborníci na výživu. Orgány ako pečeň, obličky a črevá sa už teraz zbavujú škodlivých toxínov vo vašom tele. Ako im môžete pri tom pomôcť? Podporujte zdravie detoxikačných orgánov a tým prirodzene zlepšíte schopnosť Vášho tela zbaviť sa toxínov a odpadu. Podľa dietológov a odborníkov na výživu, Vám nasledujúce potraviny pomôžu dosiahnuť tie najlepšie výsledky.

Artičoky

Potraviny s vysokým obsahom probiotického inulínu, ako artičoky a špargľa, pomáhajú podporovať tvorbu probiotík v čreve (teda dobrých baktérií). Niektoré výskumy ukázali, že inulín a ďalšie potraviny obsahujúce probiotiká môžu zohrávať úlohu v zlepšovaní celkového zdravia čriev, čo znižuje záťaž na detoxikačnú úlohu v pečeni. Inulín v podstate podporuje imunitu predtým ako sú živiny metabolizované v pečeni, tvrdia odborníci.

Ružičkový kel

Pochutnávajte si na kapustovitej zelenine, ako je ružičkový kel, kapusta, brokolica, karfiol, pretože všetky obsahujú veľké množstvo vlákniny. Tie podporujú zdravie našich čriev, obličiek a pečene tým, že pomáhajú pri vylučovaní pohybom čriev. Podporujú pravidelnosť a umožňuje odstraňovanie toxínov a odpadu. Odborníci vravia, že tieto potraviny obsahujú fytochemika, sulforafán(stimulátor detoxikačných enzýmov v organizme), ktorých štúdie naznačujú, že môžu povzbudiť pre-karcinogénne bunky z negatívnych dopadov inej bunky v tele, a tým podporujú zdravie všetkých svojich orgánov.

Pomaranče

Zamerajte sa na potraviny s vysokým obsahom antioxidantov, najmä vitamín C, môže prispieť k zlepšeniu funkcie pečene tým, že pomáha pri výrobe glutatiónu, zlúčeniny, ktorá je nevyhnutná pre detoxikáciu v pečeni.

Vajcia

Možno ste už o tom počuli, že vajcia sú dobrý pomocník na" Opicu". Je to preto, že obsahujú vysoký podiel cysteínu, aminokyseliny, ktorá hrá dôležitú úlohu v rozklade acetaldehydu, čo je vedľajší produkt alkoholu v metabolizme. Premenou acetaldehydu na vodu a oxid uhličitý, cysteín slúži nášmu telu ako vlastný "vyhadzovač" tejto toxickej látky.

Sladké zemiaky

Vitamíny skupiny B (ktoré sa nachádzajú vo vysokých koncentráciách v sladkých zemiakoch), sú kľúčové pri pomoci pre telo s jeho rozkladacími procesmi. Vitamíny B6, B12, a vitamín B kyseliny listovej, všetky pomáhajú podporovať normálne trávenie, funkciu buniek a zdravý metabolizmus.

Šošovica

Šošovica a fazuľa sú veľké zdroje imunitného systému. Posilnujúci zinok, ktorý telo potrebuje pre normálne metabolické procesy vo všetkých svojich orgánoch. Zinok je tiež dôležitý pre mnoho biochemických procesov, ktoré napomáhajú tráveniu a metabolizmu pečene.

Ovos

Táto hlavná raňajková zložka je bohatá na rozpustnú vlákninu, takže ovos spomalí rýchlosť absorpcie jedla. To tiež slúži na podporu zdravého fungovania, črevných baktérií a stimuluje vylučovanie žlče vyrobené v pečeni. Znížením množstva žlče, ktorá je znovu absorbovaná v črevách, telo môže odstrániť škodlivý toxický odpad a zlepšiť vývoj krátkym reťazcom mastných kyselín. Tieto mastné kyseliny povzbudzujú črevá tým, že stimulujú rast prospešných baktérií, ktoré napomáhajú pri lepšom trávení a vylučovaní.

Jogurt

Probiotiká v jogurte podporia zdraviu prospešné črevné baktérie, takže vaše telo ľahšie spracuje a odovzdá odpad. Kľúčovým bodom je aj to, že grécky jogurt môže stabilizovať hladinu cukru v krvi, pretože poskytuje vysoký obsah bielkovín a sacharidov. Dôležitá informácia pre tých, ktorí sú znepokojení riadnym fungovaním pečene po vypití väčšieho množstva alkoholu, mať stabilnú hladinu cukru v krvi znamená ľahšiu opicu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy