Zmiešajte tieto dve prísady a sledujte, čo sa po pár minútach udeje s vašou pleťou!

Posledná úprava 12.08.2023

Zdalo sa vám, že na sebe začínate badať vrásky? Máte akúsi matnú a nevýraznú pleť? Nebodaj začínajúca celulitída? Tak si choďte prekontrolovať špajzu a pripravte si pleťové masky na neduhy svojej pokožky...

Olej z čierneho korenia obsahuje rôzne esenciálne živiny. Medzi tie najdôležitejšie patria vitamín A a vitamín K. Oba tieto vitamíny sú prínosné pre váš zrak, tiež udržiavajú v správnom chode obehové a metabolické funkcie. Olej obsahuje aj iné užitočné zložky ako je draslík, vápnik, selén, ktoré sú dobré pre vaše kosti, krvný tlak, nechty, vlasové folikuly aj zuby. Takže zlikvidujte vrásky a pridajte aj krásne nechty a žiarivé zuby!

Inšpirujte sa štyrmi domácimi receptami z čierneho oleja, vďaka ktorým bude vaša pleť hydratovaná!

Exfoliačná maska z jogurtu a oleja z čierneho korenia

Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu čierneho korenia s 2 polievkovými lyžicami jogurtu. Vzniknutú pastu aplikujte drobnými krúživými pohybmi na pokožku. Zmyte studenou vodou. Táto pleťová maska prečistí do hĺbky vaše póry, eliminuje rôzne škvrny, línie a drobné vrásky a dodá vašej pleti mladistvý lesk!

Pleťová maska z medu a čierneho korenia

Na túto pleťovú masku budete potrebovať vaječný bielok, pol polievkovej lyžice čierneho korenia a 1 polievkovú lyžicu medu.

Príprava je veľmi jednoduchá. Zmiešajte prísady a vzniknutú masku aplikujte na tvár. Nechajte ju pôsobiť 15-20 minút. Nakoniec ju zmyte vodou. Táto pleťová maska účinne zbaví tvár pupienkov a akné!

Čierne korenie proti celulitíde

Zmiešajte 100 ml svojho obľúbeného telového mlieka s 3-4 kvapkami oleja z čierneho korenia. Masírujte si miesta, kde sa vám objavila celulitída každé ráno a každý večer.

Telový olej proti celulitíde

Pripravte si 2 polievkové lyžice mandľového oleja, 2 polievkové lyžice sezamového oleja a 4 kvapky oleja z čierneho korenia.

Prísady miešajte v miske dovtedy, pokým sa z nich nevytvorí pasta. Zmes aplikujte na postihnuté miesta dvakrát denne. Táto pleťová maska zlepší elasticitu aj tón kože. Súčasne efektívne eliminuje celulitídu a tukové zásoby.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa



Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac