4 jednoduché spôsoby ako zredukovať celulitídu a tuk

Posledná úprava 01.03.2018

Spôsobov ako zredukovať príznaky celulitídy je viacero. Dá sa zredukovať aj jednoduchými zmenami v jedálničku, rovnako ako aj dobrým režimom cvičenia. Celulitída je jedným z najčastejších problémov kože, a tiež jednou z tých, ktoré si ľudia najmenej často pripúšťajú. Ak máte jamky na bokoch, stehnách, zadku alebo dokonca ramenách, nie ste sami.

Ženy míňajú každý rok milióny na liečbu celulitídy pomocou efektných krémov, sľubných tabletiek, operácií a laserových ošetrení. Najlepším riešením je však postupovať zvnútra von a dostať sa ku príčine. Aj keď je ťažké úplne celulitídu odstrániť, určite je možné znížiť jej výskyt aj pomocou týchto rád:

1. Znížte hladinu prebytočného inzulínu

Zaujímavá štúdia z University v Pittsburgu zistila, že distribúcia tukového tkaniva v stehnách významne súvisí s inzulínovou rezistenciou (pred-cukrovkový stav). Samostatná štúdia zistila, že diéta spoločne s cvičením pomohla zbaviť sa tuku medzi svalmi a pod kožou na stehnách, čo malo lepší účinok na zníženie celulitídy než diéta samotná. Cvičenie môže tiež posilniť ochabnuté, slabé svaly a zlepšiť odtieň pleti prekrvením pokožky.

Zhrnutie: zdravá strava, s vysokým obsahom bielkovín, dobrých tukov a nižším obsahom sacharidov - na zníženie inzulínu - v kombinácii s pravidelným silovým tréningom môže výrazne pomôcť pri znižovaní prejavov celulitídy – pomarančovej kože.

2. Znížte zápal (inflamáciu)

Zaujímavý vedľajší účinok metód používaných na zníženie zápalu po operácii ramena: výskyt celulitídy sa znížil vďaka vysokej dávke EPA 06:01 rybieho tuku. Celkový nárast zápalu môže prispieť k zlému obehu a horšiemu lymfatickému toku, čo zhoršuje výskyt celulitídy . Zväčšenie komôr tukových buniek a skrátenie väzivového tkaniva v stehnách je takmer vždy sprevádzané zápalom, zadržiavaním vody v tele a opuchom.

Zhrnutie: Protizápalová strava ako aj denná dávka omega-3 tukov znižujú zápal a zlepšujú citlivosť na inzulín. Pomáhajú tiež spaľovať tuky, najmä v kombinácii s cvičením.

3. Získajte kontrolu nad estrogénom

Vyvážená hladina estrogénu je potrebná na spaľovanie tukov. Estrogén je tiež hlavným podnetom rastúceho problému s celulitídou. Ženy pred menopauzou s príliš vysokou hladinou estrogénu mávajú hruškovitý tvar tela s väčším množstvom tuku na bokoch. Je to spôsobené typom a množstvom tuku. Ženy majú na bokoch a v oblasti stehien takmer deväťkrát väčšie množstvo alfa receptorov než beta receptorov. Keď sú stimulované, alfa receptory spôsobia, že tukové bunky produkujú tuk, zatiaľ čo beta receptory ho odbúravajú. Sú to tiež oblasti s najväčším množstvom estrogénových receptorov.

Zhrnutie: Okrem celulitídy, prebytočný estrogén môže tiež podnietiť žlčové kamene, kŕčové žily, myómy na maternici alebo cysty na vaječníkoch. Preto udržujte svoju hladinu estrogénu v rovnováhe.

4. Zvýšte hladinu kolagénu

Kolagén je dôležitý proteín, ktorý tvorí spojivové tkanivo v koži, šľachy, väzy, a cievy. Štrukturálne zmeny v tkanivách kože, napríklad oslabenie kolagénových a elastínových vlákien, zvyšujú viditeľnosť celulitídy, pretože pokožka sa stáva tenšou a menej schopnou zakryť nerovnosti pod jej povrchom. Tieto zmeny môžu nastať ako následok hormonálnej nerovnováhy, starnutia a dokonca aj dehydratácie.

Bolo preukázané, že doplnky výživy na zvýšenie množstva kolagénu, ako je oxid kremičitý alebo kolagénový prášok zlepšujú textúru kože a rast nechtov a vlasov (užívajte 1-2 kapsule alebo 1 odmerku prášku denne).

Rada na záver - hydratácia je kľúčová

Pre výpočet optimálneho príjmu vody, použite tento vzorec:

[Vaša váha] ÷ 33 = počet litrov vody, ktoré by ste mali vypiť každý deň.

Zhrnutie: Hydratácia a dôležité výživové doplnky zlepšia kvalitu vášho spojivového tkaniva, spevnia kožu, znížia výskyt celulitídy a dokonca aj zabránia zhoršeniu tohto problému.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Krém proti celulitíde

Naše hodnotenie:

  • Zpevňuje a vyhladzuje pokožku
  • Zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke
  • Viditeľné výsledky po čase používania

Čítajte viac