Domov / / Ako sa zbaviť celulitídy pomoc...

Ako sa zbaviť celulitídy pomocou kofeínu

Posledná úprava 01.03.2018

Celulitída je jamkovitá koža spôsobená tukovými bunkami prenikajúcimi cez spojivové tkanivo, čo dodáva koži hrudkovitú štruktúru podobnú pomarančovej kôre. Hoci pitie kofeínu môže zhoršiť  vzhľad celulitídy narušením krvného obehu, jeho lokálna aplikácia môže dočasne vytvoriť hladšiu textúru tým, že vyhladí pokožku a zredukuje opuch. Odhadom, až 90 percent žien trpí v nejakom období svojho života celulitídou a hoci udržiavanie si chudej postavy pomáha predchádzať celulitíde, nie je garancia, že ňou nebudete trpieť.

Zbavte sa celulitídy v 3 krokoch

  1. Zvoľte si krém proti celulitíde, ktorý obsahuje zložky, ktoré stimulujú krvný obeh ako je kofeín, antioxidanty a protizápalové látky. Čítajte zloženie pozorne a majte na pamäti, že káva, kávové zrná  a čierny alebo zelený čaj všetky obsahujú kofeín.
  2. Vmasírujte krém proti celulitíde do postihnutých oblastí, typicky bokov, stehien a zadku. Výsledky sú dočasné, a preto je dôležité používať krém denne pre ďalšie zlepšenie.​
  3. Cvičte a zmeňte svoj jedálny lístok pre dosiahnutie trvalejších výsledkov. Krémy proti celulitíde  obsahujúce kofeín liečia celulitídu iba do určitej miery, maskovaním jej vzhľadu.

Tipy a varovania

  • Pre lepšie vstrebávanie krém naneste v noci. Pite toľko vody, koľko je možné, pretože voda bude  hydratovať pleť a odplaví toxíny. Masáž s krémom alebo aj bez neho podporuje lymfatický odtok a pomôže zvýšiť krvný obeh.
  • Nie všetky krémy proti celulitíde sú kontrolované dozornou radou , takže tvrdenia na obale nemusia byť overené. Bolo vyslovených mnoho protichodných tvrdení ohľadom účinnosti krémov proti celulitíde. Vedecké dôkazy si protirečia, nie je ich dostatok a sú neúplné.
  • Vyberajte si preto krém, ktorý vyrobila firma s viacročnou pôsobnosťou v kozmetickej oblasti.


Budete potrebovať:
Krém s obsahom kofeínu

Náš tip: Pre lepší účinok si zvoľte krém, ktorý obsahuje aj iné účinné látky ako kofeín. Krém proti celulitíde obsahuje okrem kofeínu aj kombináciu vysoko účinných rastlinných výťažkov - to všetko obalené v patentovaných mikrokapsliach, ktoré preniknú hlboko do pokožky priamo k celulitíde.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Ako sa zbaviť celulitídy pomocou kofeínu Priemerné hodnotenie: 3.8 6 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Krém proti celulitíde

Naše hodnotenie:

  • Zpevňuje a vyhladzuje pokožku
  • Zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke
  • Viditeľné výsledky po čase používania

Čítajte viac