Domov / / Trápia vás vrásky okolo úst? L...

Trápia vás vrásky okolo úst? Lacný spôsob ako sa zbaviť hlbokých vrások okolo úst

Posledná úprava 03.01.2017

Nemusíte platiť za drahé kúry na zmiernenie hlbokých vrások okolo úst. Stačí urobiť niekoľko zmien v životnom štýle, prípadne skúsiť prírodné alebo voľnopredajné prostriedky na zbavenie sa hlbokých vrások. Liečba a ošetrovanie môže vyžadovať trochu námahy, nemusíte však míňať čas a peniaze na bolestivé procedúry u dermatológa.

Zmeny v životnom štýle

Fajčenie môže vytvoriť hlboké vrásky okolo vašich úst a urýchliť prirodzený proces starnutia pleti. Prestaňte fajčiť, aby ste sa vyhli hlbokým vráskam, či už ich vzniku alebo zhoršovaniu. Vystavovanie sa slnku môže tiež viesť k tomu, že u vás vzniknú vrásky okolo úst. Ak pôjdete na slnko, natrite sa opaľovacím krémom aj na tvári, zabránite tak, aby ultrafialové lúče zhoršili vaše vrásky, alebo aby vytvorili nové vrásky okolo úst.

Domáce prostriedky

Kúpte si výťažok z hroznových semienok a použite ho lokálne, aby ste ním ošetrili svoje hlboké vrásky okolo očí. Výťažok z hroznových semienok má prirodzené antioxidačné vlastnosti a dokáže navrátiť pružnosť vašej zvráskavenej kože. Vmasírujte denne hroznové semienka do hlbokých vrások, udržíte tak mladistvý vzhľad pokožky. Zabojujte proti vráskam vhodným stravovaním, namiešajte si nápoje pre osvieženie pleti.

Lokálne ošetrenie

Vyberte si voľnopredajný krém proti vráskam na ošetrenia vrások okolo úst. Voľnopredajné krémy môžu byť cenovo oveľa dostupnejšie ako lieky na predpis alebo profesionálne ošetrenie. Niektoré krémy na vrásky môžu zmierniť vrásky na tvári. Hľadajte lokálne krémy, ktoré obsahujú prínosné prísady zmierňujúce hlboké vrásky, ako je retinol, alfahydroxykyseliny, koenzým Q10 alebo kinetín. Nemyslite si, že musíte minúť veľa peňazí na to, aby ste kúpili ten najlepší krém na vrásky. Lacné krémy na vrásky môžu byť rovnako dobré pri odstraňovaní vrások ako oveľa drahšie krémy.

Cvičenia

Jeden z najlacnejších spôsobov, ako sa zbaviť hlbokých vrások okolo úst, je tvárová jóga. Najlepšie je stáť pred zrkadlom a robiť tvárové cvičenia 15 minút denne.

  1. Začnite roztvorením úst doširoka, ako keď poviete „Í“. Vydržte 2 sekundy.
  2. Potom ústa pevne našpúľte, až sa pery takmer dotknú nosa. Znovu vydržte dve sekundy.
  3. Potom roztvorte ústa znovu do pozície písmena „I“.
  4. Po dvoch sekundách vyformujte ústa do písmena „O“. Znovu počkajte dve sekundy a ústa uvoľnite.
  5. Cvičenie opakujte 20 krát.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Doporučené produkty

Čítajte viac