Odstránenie vrások pod očami - 9 najlepších domácich masiek

Posledná úprava 31.08.2022

Vrásky pod očami môžu byť dvoch typov – tie, ktoré sa objavia vedľa očí, známe ako vejárovité vrásky alebo „vranie nohy“ a vrásky, ktoré sa objavia pod očami, známe ako vrásky pod očami. Vzhľad jemných línií okolo očí a vrások pod očami je veľký problém, ktorý ovplyvňuje veľa mužov a žien.

Domáce masky na vrásky okolo očí sú najlepšia prírodná metóda na odstránenie vrások, vačkov a tmavých kruhov pod očami.

Najlepšie domáce masky na odstránenie vrások pod očami a vejárovitých vrások

Nasledujúce prírodné recepty na očné masky zvyšujú krásu vašich očí. Pravidelná aplikácia týchto očných masiek vám môže pomôcť zbaviť sa očných vrások, vačkov a tmavých kruhov pod očami rýchlo, z pohodlia domova.

Domáca maska na vrásky okolo očí s avokádom

Vezmite misku, pridajte 3 plátky avokáda a premiešajte s 5 kvapkami mandľového oleja. Potom to rozpučte s vidličkou, kým nezíska avokádo krémovú konzistenciu. Aplikujte na vráskavú pokožku okolo očí. Nechajte pôsobiť aspoň 5 minút a zmyte studenou vodou. Táto prírodná maska na vrásky okolo očí omladí vaše oči a pomôže vám s tmavými kruhmi a vráskami okolo očí.

Domáca maska na vrásky okolo očí so zemiakmi a medom

Pripravte si ďalšiu výbornú masku na zbavenie sa vrások pod očami so zemiakom a medom. Postrúhajte jeden zemiak a zmiešajte s čajovou lyžičkou medu na pastu. Rozdeľte túto pastu na dve tampóny na tvár a položte na obe oči, a uistite sa, že maska zakrýva aj hlboké vrásky okolo očí. Pravidelná aplikácia tejto prírodnej očnej masky 2 až 3krát za týždeň, zmenší vačky a tmavé kruhy pod očami a vejárovité vrásky. Tento prírodný domáci recept je tiež najlepší na odstránenie odumretých buniek a spevnenie oslabenej pokožky pod očami.

Domáca maska na vrásky okolo očí s jablkom a ananásom

Ďalším excelentným receptom na zbavenie sa vrások pod očami, ovisnutej pokožky a tmavých kruhov pod očami je aplikácia zmesi jablkovej a ananásovej šťavy na jemnú pokožku v oblasti očí. Namočte tampón na tvár do ananásovo-jablčnej zmesi a následne aplikujte na pokožku v okolí očí na 10 až 15 minút. Je to jedna z najlepších masiek na vrásky, ktoré redukuje vrásky pod očami a vejárovité vrásky alebo vrásky od smiatia, prírodne a rýchlo.

Domáca maska na vrásky okolo očí s vrecúškami harmančekového čaju

Potrebujete rýchlu pomoc pre tmavé kruhy, vejárovité vrásky a hlboké ryhy pod očami? Priložte si na oči čajové vrecúška. Namočte pár harmančekových vreciek do horúcej vody, potom opláchnite v studenej vode, aby ste ich mohli priložiť na oči. Nechajte pôsobiť na očiach aspoň 10 minút. Táto prírodná liečba je najlepšia pre odstránenie vejárovitých vrások okolo očí, opuchnutých očí a tmavých kruhov pod očami.

Domáca maska na oči s uhorkou a petržlenom

Maska na tvár s uhorkou a petržlenom vám pomôže získať prírodnou cestou pokožku bez vrások. Uhorka je skvelý zdroj vitamínu C a E, kyseliny listovej a minerálov. Maska redukuje začervenanie, vyhladzuje a vyživuje pokožku, uvoľňuje jemné línie, vrásky a tmavé kruhy pod očami. Vezmite menšiu uhorku, postrúhajte na jemnom strúhadle a vytlačte šťavu. Zmiešajte ju s posekaným petržlenom. Položte uhorkovú zmes na tenkú látku a aplikujte ju na oblasť pod očami na 15 minút. Petržlen redukuje očné vrásky, začervenanie, tmavé kruhy, zápaly, vačky pod očami a rozžaruje oči. Táto prírodná maska na tvár tiež pomáha redukovať ovisnutú pokožku pod očami.

Domáca maska na vrásky okolo očí s použitím vaječných žĺtkov a masla

Jedným z najlepších spôsobov ako redukovať vrásky pod očami a vejárovité vrásky je aplikovať masku proti vráskam s vaječným žĺtkom a maslom. Na prípravu tejto masky, oddeľte žĺtka od bielkov (z 2 vajec). V miske zmixujte vaječné žĺtka a 1 až 2 čajové lyžičky masla a aplikujte zmes na pokožku pod očami. Nechajte masku na očiach 20 minút a potom umyte studenou vodou.

Domáca maska na odstránenie vrások s tvarohom

Tvaroh je najlepší na odstránenie vrások pod očami a vejárovitých vrások. Vezmite rovnakú časť tvarohu, medu, rastlinného oleja a krému. Zmiešajte tieto ingrediencie na konzistentnú hustú pastu a aplikujte ju jemne pod oči na 20 minút pre rýchle zbavenie sa vrások pod očami a línií okolo očí. Tmavé škvrny a miesta pod očami môžu domácou maskou z tvarohu vyblednúť. Vezmite si trochu tvarohu, zabaľte ho do husto tkanej gázy a položte na očné viečka na 10 minút, aby ste sa zbavili tmavých kruhov pod očami.

Domáca maska na oči proti vráskam s použitím hamamelu

Hamamel ma silné sťahujúce účinky a antioxidačné vlastnosti. Navlhčite žinku do hamamelu a položte si ju na oči kým ležíte. Nechajte pôsobiť najmenej 15 minút. Toto je jedna z najlepších očných masiek, ktorá viditeľne redukuje jemné línie a hlboké vrásky v okolí jemnej oblasti očí. Extrakt z hamamelu, prírodný sťahovač, pomáha redukovať ovísajúcu pokožku pod očami, hlboké vrásky v okolí očí, tmavé kruhy a opuch pod očami. Antioxidačné a protistarnúce vlastnosti hamamelu môžu byť tiež nápomocné s poškodením UV žiarenia a ostatných symptómov starnutia.

Domáca maska na oči proti vráskam s chlebom

Chlebová maska pomôže ochrániť pred povädnutou pokožkou v okolí očí a redukuje existujúce vrásky pod očami a vejárovité vrásky. Pre výrobu masky na oči proti vráskam, vezmite malý kúsok jemného bieleho chleba a namočte ho do zohriateho masla. Naneste zmes na vašu pokožku v okolí očí na 20 minút a umyte ju studenou vodou.

Pokožka v okolí očí je veľmi jemná a tenká, to je dôvod prečo sa vejárovité mimické vrásky smiechu okolo očí typicky objavia ako prvé. Pravidelná aplikácia masiek odstraňujúcich očné vrásky môže významne zjemniť existujúce vrásky okolo vašich očí. Tieto prírodné domáce masky na oči proti vráskam pomôžu urobiť vaše oči zdravšími, žiarivejšími a pokožku v oblasti očí hladšiu a mladšiu. Po aplikácii očnej masky môžete naniesť svoj obľúbený očný krém proti starnutiu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac