Tmavé kruhy pod očami a Haloxyl

Posledná úprava 30.11.2022

Trpíte tmavými kruhmi pod očami? Ste kvôli nim frustrovaní? Počuli ste už o zložke Haloxyl ako o efektívnom riešení pre tmavé kruhy pod očami? Ak áno, ste na správnom mieste. Dôrazne odporúčame, aby ste si pozorne prečítali celý článok.

Tmavé kruhy pod očami (alebo periorbitálne tmavé kruhy, ako sa nazývajú klinicky) sú v podstate tmavé škvrny okolo očí. Presné príčiny tmavých kruhov pod očami sa majú tendenciu meniť. Ak Vás trápia tmavé kruhy pod očami a je pre Vás ťažké sa ich zbaviť, je dôležité určiť ich príčinu.

Viete ... Tieto škvrny sú len symptómom niečoho hlbšieho. Liečba príčiny je jediný spôsob, ako symptóm odstrániť. Make-up je len dočasné riešenie, ktoré na istý čas nedostatky zakryje. Skôr alebo neskôr, akonáhle si make-up odstránite sa škvrny opäť objavia.

Ak hľadáte trvalý liek na tmavé kruhy pod očami, je potrebné nájsť riešenie, ktoré bude riešiť ich príčinu. A na to potrebujete vedieť, čo je ich skutočnou príčinou. Tu sú niektoré možné príčiny tmavých kruhov:

  • Dedičnosť
  • Alergia, astma a ekzém
  • Únava
  • Anémia
  • Lieky (drogy)
  • Problémy s pečeňou
  • Vek (periorbitálna hyper-pigmentácia)

Prevažná väčšina žien trpí tmavými kruhmi pod očami predovšetkým vzhľadom na svoj vek (tj periorbitálna hyperpigmentácia). Hyperpigmentácia znamená nadmerná produkcia melanínu okolo očí. To vo väčšine prípadov vedie k tmavým kruhom pod očami.

Existuje len veľmi málo druhov účinnej liečby pre všetky vyššie uvedené prípady. Ak trpíte periorbitálnou hyperpigmentáciou, make up môže zakryť sfarbenie odkrytých miest pokožky.

Existuje však zložka s názvom Haloxyl ktorú obsahujú niektoré prípravky proti tmavým kruhom pod očami. Haloxyl je vlastne kombináciou viacerých zložiek, ktoré majú schopnosť absorbovať a eliminovať farebné pigmenty v krvi, ktoré v skutočnosti spôsobujú tieto tmavé kruhy pod očami.

Vedecké štúdie ukázali, že pravidelné používanie prípravku s Haloxylom zlepšuje tón pleti a redukuje tmavé kruhy pod očami u väčšiny pacientov.

Nie sú hlásené žiadne prípady komplikácií. V krémoch proti tmavým kruhom pod očami a ďalších produktoch pre starostlivosť o pleť sa Haloxyl používa v 2% koncentrácii.

Nevýhodou Haloxylu je rýchlosť zaúčinkovania. Trvá podstatne dlhšiu dobu, kým po použití Haloxylu tmavé kruhy zmiznú. Na to, aby ste videli viditeľné výsledky budete musieť užívať krém alebo gél obsahujúci túto zložku po dobu najmenej 6-9 týždňov.

Ďalším problém s Haloxylom je to, že väčšina z produktov starostlivosti o pleť, ktoré obsahujú Haloxyl sú na predpis (pretože obsahujú hydrochinón). Existuje len veľmi málo voľnopredajných výrobkov pre starostlivosť o pleť, ktoré obsahujú Haloxyl.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac