Domov / / Vačky a opuchy pod očami - 8 d...

Vačky a opuchy pod očami - 8 domácich liekov

Posledná úprava 22.10.2018

Vyzeráte po prebudení ako by ste celú noc preplakali? Sú Vaše oči tak opuchnuté keď prídete domov z práce, že si Vaša lepšia polovička myslí, že ste deň strávili v krčme a nie v práci? Opuchnuté, červené oči Vám môžu robiť zo života peklo, nehovoriac o tom, že ostatní môžu dezinterpretovať Váš životný štýl. Pár dobrých rád Vám však môže pomôcť určiť príčinu opuchnutých vačkov pod očami a domáce prostriedky uvedené v tomto článku Vám ich ľahko môžu pomôcť vyliečiť.

Ako na zmenšenie opuchov pod očami?

Dve najčastejšie príčiny opuchu očí sú strava, v ktorej dominujú slané potraviny a alergie a chronické zápaly vedľajších nosových dutín. To, čo nie je vidieť môže často spôsobovať problémy. Dráždivé látky a chemikálie nachádzajúce sa v make-upe, parfumoch a čistiacich prostriedkoch môžu mať na oči zápalové účinky. A oči rozhodne nemajú radi dnešné pracoviská plné počítačov - protestujú začervenaním.

Opuchnuté oči sú pre väčšinu ľudí len dočasný problém. Mnohé prípady možno liečiť pomocou jednoduchých domácich liekov a / alebo odstránením látok, ktoré môžu spôsobiť opuchy pod očami. Niektoré užitočné tipy sú k dispozícii v ďalšej časti.

Domáce lieky uvedené nižšie je jednoduché nájsť a zbavia Vás časti nepohodlia spôsobeného opuchnutými očami.

Čaj

Zelený alebo čierny čaj? Oba dobre upokoja opuchnuté, podráždené oči. Rozdiel? Malý. Čaj s obsahom kofeínu pomôže stiahnuť cievy a zmierniť opuchy, zatiaľ čo bylinné čaje (najmä harmanček) obsahujú proti-dráždivé látky, ktoré upokoja začervenanie a zápal. Zaparte 2 sáčky čaju podľa Vášho výberu v horúcej vode po dobu troch až piatich minút. Nechajte ich vychladnúť, pokým sáčky nie sú príjemne teplé na dotyk. Ľahnite si, zatvorte oči a na každé oko si položte jeden sáčok; potom oči zakryte mäkkou handričkou. V horúcich mesiacoch, dajte zaparené čajové sáčky do chladničky a aplikujte na oči, keď potrebujete osvieženie.

Lyžičky

Čajové lyžičky sú tým pravým príborom, ktorý dočasne pomôže zmenšiť opuchy pod očami na normálne rozmery. Dajte do chladničky 4 alebo 6 lyžičiek. Keď potrebujete aby Vám vačky pod očami odpuchli, ľahnite si, zatvorte oči, a na každé oko položte jednu lyžičku (zakrivenou stranou nadol). Keď sa lyžička zohreje, vymeňte ju za novú chladnú z chladničky.

Uhorky

Známy liek – uhorka.. Uhorky sú nielen príjemne chladné a upokojujúce na dotyk, ale ich adstringentné vlastnosti spôsobia, že sa krvné cievy stiahnu. Nakloňte hlavu, položte plátok na zavreté oko a odpočiňte si päť až desať minút, zatiaľ čo uhorka lieči opuchnuté vačky pod očami.

Vaječné bielky

Tento kuchynský liek nazvime suflé pre tvár. Vyšľahajte 1 alebo 2 bielky dotuha a aplikujte štetcom alebo mäkkou handričkou pod oči. Vaša pokožka bude na pocit pevnejšia a menej nafúknutá.

Zemiaky

Obyčajný zemiak tiež rozmaznáva opuchnuté oči. Tieto hľuzy sú pravý a vyskúšaný prostriedok európskej ľudovej medicíny na upokojenie bolesti kĺbov, bolesti hlavy a iných zápalových stavov. Zemiakový škrob pôsobí ako protizápalový prostriedok na zmiernenie podráždenia očí. Začnite ako by ste robili zemiakové placky. Ošúpte jeden zemiak, potom ho umyte a osušte. Nastrúhajte ho na čo najjemnejšie, no namiesto vyprážania s maslom, umiestnite túto hmotu do čistej utierky a zložte aby ste vytvorili obklad. Umiestnite obklad na očné viečka po dobu 15 minút.

Studená voda

Oči sa niekedy nafúknu v pracovné dni, keď máte iba 30 minút na to, aby sa pripravili. Nie je čas na čajové vrecúška a plátky uhorky, no nezúfajte. Studená voda v núdzi tiež pomôže. Opláchnite si tvár s niekoľkými dlaňami plnými studenej vody. Môže to byť hrubé prebudenie, ale chlad sťahuje cievy a znižuje opuchy pod očami. Navyše, trvá to len desať sekúnd. Opakujte po celý deň, ak je to možné.

Pitná voda

Pokiaľ ide o zníženie opuchov očí, voda je Váš záchranca. Uistite sa, že každý deň vypijete aspoň osem 250ml pohárov vody a nenahrádzate ju limonádami, kávou alebo sladkými nápojmi. Keď je telo dehydrované, chová sa podobne ako ťava: zadržiava vodu na dlhé putovanie cez púšť. Namiesto ťavieho hrbu si však budete ukladať zásoby vody okolo očí v podobe vačkov pod očami. Ak budete dostatočne hydratovaní, Vaše telo sa neprepne do režimu prežitia a nebudete nafúknutí na tých nesprávnych miestach.

Soľ

Veľké hranolky, feferónková pizza a ďalšie potraviny bohaté na soľ môžu zapríčiniť opuchnuté vačky pod očami. Samotná soľ však robí očiam dobre. Zbavte sa opuchnutých vačkov pod očami vmiešaním 1/2 lyžičky soli do 1 litra teplej vody. Namočte vatu alebo kozmetické tampóny do tohto roztoku, ľahnite si a aplikujte ich na očné viečka. Odpočívajte v tejto polohe po dobu aspoň desiatich minút, zatiaľ čo necháte tampóny na očiach. Vstanete s odpuchnutými očami.

Náš tip:Na opuchy alebo vačky pod očami je určený Krém na vačky pod očami od firmy Skin Doctors. Zbavte sa opuchnutých vačkov pod očami.

Pamätajte si

Užite si ľahkú masáž, ktorá môže pomôcť zmierniť opuchnuté vačky pod očami. Zatvorte oči a oblasť pod okom jemne zatlačte prstenníkom, pohybujúc sa v tvare oblúka od vnútorného kútika k vonkajšiemu. Masírujte 10-15 krát. Potom opakujte na druhom oku. Je skvelé masáž urobiť pred tým, než vstanete z postele.

Použite dva vankúše, aby bola Vaša hlava počas spánku vo vyvýšenej polohe. Pod očami sa potom nebude hromadiť tekutina.

Svoje oči dopoludnia silno netrite. Nedotýkajte sa ich po celý deň.

Dávajte si pozor na to, aké prípravky používate. Opúchajú Vám oči okolo obeda? U žien môžu byť na vine kozmetické výrobky. Mnoho lakov na nechty, lakov na vlasy a make-upu obsahuje formaldehyd, ktorý môže spôsobiť, že oči opuchnú. Našťastie, módny priemysel prichádza na trh aj s kozmetickými výrobkami bez obsahu formaldehydu. Pomocou procesu eliminácie prestaňte používať každý produkt po dobu jedného až dvoch týždňov, aby ste určili, ktorý z nich spôsobuje opuch.

Doprajte svojim očiam pauzu! Za každú hodinu, ktorú trávite za počítačom si oddýchnite päť až desať minút. Pozerajte z okna, zatvorte oči a meditujte alebo sa choďte napiť. Pri práci na počítači tiež skúste každých pár minút odhliadnuť od monitora.

Udržujte svoju spálňu bez prachu, peľu a zvieracej srsti. Odstráňte všetky predmety, na ktorých sa ukladá prach a raz týždenne operte obliečky vo veľmi horúcej vode, zakryte matrace a vankúše pokrývkami proti roztočom a zakážte domácim zvieratám chodiť na posteľ. Počas peľovej sezóny si vlasy umyte pred tým, než pôjdete do postele.

Používajte hypoalergénne mydlá a čistiace prostriedky bez farbív a vôní.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Vačky a opuchy pod očami - 8 domácich liekov Priemerné hodnotenie: 4.3 12 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac