Dokáže acetyltetrapeptid-5 (Eyeseryl) skutočne uľaviť od opuchnutých očí?

Posledná úprava 28.11.2022

Množstvo prísad v arzenále starostlivosti o pleť dokáže pokožku hydratovať, bojovať proti vráskam, zmierniť tmavé škvrny. Ak ale ide o opuchy a kruhy pod očami, funguje iba veľmi málo z nich. Acetyltetrapeptid-5 (Eyeseryl) však údajne dokáže oboje. Preto niet divu, že si tento peptid nachádza čoraz častejšie svoju cestu do mnohých krémov na oči. Ale funguje vôbec?

Ako acetyltetrapeptid-5 (Eyeseryl) pôsobí?

Acetyltetrapeptid-5, teda Eyeseryl údajne dokáže bojovať proti vačkom pod očami, a to viacerými spôsobmi. Dokáže zlepšiť cievny systém a posilniť pokožku pod očami tým, že zabráni akumulácii tekutín.

Eyeseryl posilňuje pokožku zabránením glykácie. Glykácia je proces, pri ktorom kolagén a elastín, teda látky, ktoré udržiavajú pokožku pevnú a mladistvú, strácajú svoju pružnosť. Aký je potom výsledok? Koža, ktorá pôsobí starším dojmom. Eyeseryl sa dokáže naviazať na jeden z proteínov zapojených do glykácie. Ten sa následne nemôže naviazať na ďalšiu látku potrebnú na glykáciu. Inými slovami, Eyeseryl preruší proces a pokožku zachová silnejšiu a pružnejšiu.

Acetyltetrapeptid-5 bojuje aj proti ďalšej príčine opuchnutých očí, a to akumulácii vody. Môže sa tak diať z viacerých príčin. Tou najhlavnejšou je však slabá lymfatická cirkulácia a vysoká kapilárna priepustnosť. Tento peptid dokáže znížiť priepustnosť krvných ciev v oblasti očí. Tým sa potom znižuje množstvo tekutín, ktoré sa tu hromadia. A aký je výsledok? Zmiernenie opuchu pod očami.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa



Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac