Domov / / / / Spoločenské účesy, ktoré zvlád...

Spoločenské účesy, ktoré zvládnete aj sama

Posledná úprava 26.04.2017

Formálne účesy na každú príležitosť

Keď sa blíži spoločenská udalosť, ako je svadba alebo promócia či maturitný večierok, musia sa ženy rozhodnúť, aký účes na daný večer zvoliť. Ak nechcú spoločenský účes od profesionálky, je potrebné zvoliť taký štýl, ktorý si dokážu urobiť aj doma.

Niektorí ľudia majú na vytvorenie mejkapu a účesu prirodzený talent. Je však mnoho žien, ktoré sa spoločenských udalostí nezúčastňujú veľmi často, alebo sa svojim vlasom nevenujú denne. Vďaka rôznym návodom a postupom v štýle krok za krokom, ale dokážu formálne vyzerajúci účes na vlastnej hlave zvládnuť aj samé. Takáto kreácia sa bude líšiť od bežných účesov a zároveň bude lahodiť oku.

Nápady na ľahké spoločenské účesy

Formálne účesy z krátkych vlasov

Retro vlny. Aby ste ešte viac podčiarkli svoj chlapčenský účes, zvoľte vlny vytvorené pinetkami. Je to jednoduché. Takéto vlny vytvoria retro, no stále ženský vzhľad, ktorý, ako sa zdá, nikdy nevyjde z módy. Aby ste dosiahli tento styling, použite na uchytenie vĺn kovové pinetky. V závislosti od toho, či chcete jemné, hladké vlny alebo skutočné kudrlinky, prichyťte sponky plocho na hlavu, prípadne ich vsuňte cez stred kučery. S pinetkami na hlave môžete aj spať, no nezabúdajte, že vaše vlny budú potom pevnejšie. Je tiež vhodné, aby ste si tento účes vyskúšali ešte pred svojim veľkým dňom, môžete tak správne odhadnúť veľkosť vĺn a prezrieť si svoj celkový vzhľad.

Na stranu. Účes s pútcom na stranu, obzvlášť hlboko do boku, vyzerá oveľa formálnejšie, než keď je cestička v strede hlavy. Pri tomto účese je dôležité, aby vaše vlasy skutočne pôsobili rozžiarene. Možno to dosiahnuť buď gélom alebo sprejom s leskom. Nakoniec použite peknú sponu so šperkom, aby vlasy zostali na mieste.

Sčesané dozadu s čelenkou. Podobne ako vlasy sčesané na stranu, môžu dozadu sčesané vlasy vyzdvihnúť jemné črty tváre a pôsobia pekne a žensky. Najlepší je ale fakt, že jednoduchší už účes byť nemôže. Treba však dbať na čelenku, ktorú použijete. Čelenka musí proporcionálne ladiť s množstvom vlasov a musí samozrejme sedieť aj k veľkosti vašej hlavy. Spod tenkej čelenky vidno veľké množstvo vlasov, zatiaľ čo tie hrubé upútajú väčšiu pozornosť. Dokonca, ak je to vhodné, môžete zvoliť miesto čelenky korunku.

Formálne účesy pre stredne dlhé vlasy

Sčesané na stred. Vlasy rozdelené s cestičkou v strede môžu vyzerať mäkko a romanticky, no len ak sú voľne zopnuté dozadu. Aby ste to dosiahli, rozdeľte ich na cestičku v strede hlavy, vlasy zo strán jemne zopnite na zadnej časti hlavy. Môžete tiež použiť kulmu a natočiť konce vlasov, čím vytvoríte voľné vlny.

Vyčesané do drdola. Ak to dĺžka vašich vlasov dovolí, môžete zvoliť účes v tvare drdola. Vlasy zopnite do konského chvosta a stočte ich, až kým nevytvoríte uzol. Potom ich zaistite sponkami. Takýto účes môžete zvoliť, ak máte vlasy jednej dĺžky, prípadne ak máte ofinu.

Dievčatá so stredne dlhými vlasmi sa môžu inšpirovať aj kúzlom starého sveta a vyskúšať retro účes z kučeravých vlasov uchytených ihlicou.

Formálne účesy pre dlhé vlasy

Polovica nahor, polovica nadol. Vlasy na temene natupírujte, začešte ich hrebeňom so širokými zubmi a zopnite ich sponou.

Grécky uzol. Okolo hlavy si môžete obtočiť veľký veniec z vlasov, presne podľa gréckeho štýlu. Uhlaďte vlasy do konského chvosta, zapleťte ich a potom ich obtočte okolo hlavy. Zopnite ich silnou sponkou, či dvoma, aby vrkoč držal.

Ak si chcete urobiť drdol z dlhých vlasov, vyskúšajte nasledovný postup:

  1. Vlasy si umyte, použite kondicionér a riadne ich vysušte.
  2. Nachystajte si obyčajné sponky.
  3. Vezmite všetky vlasy a vzadu na hlave z nich urobte konský chvost. Ten stočte do drdola, ale nie príliš tuhého.
  4. Použite sponky, začnite drdol zachytávať tak, že sponky doňho vnárate.
  5. Pridajte trochu spreju na vlasy, aby účes držal.
  6. Ak chcete, použite stužku alebo inú ozdobu.

Poznámka: drdoly a uzly sa z krátkych vlasov robia veľmi zložito, no ak si vlasy necháte predĺžiť, môžete ho zvládnuť.

Jednoduché spoločenské účesy na maturitný večierok

Maturitný ples je veľmi dôležitou udalosťou v živote takmer každého študenta. Dievčatá najskôr so zatajeným dychom hľadajú perfektné šaty, potom prichádzajú na rad vlasy a účes, ktorý na svoj slávnostný večer zvolia.

Na maturitný večierok si dievčatá robievajú účes častokrát samé, veď už šaty stáli kopec peňazí. Je potrebné, aby ste si zladili účes so zvolenými šatami. Nápadov na jednoduchý formálny účes, vhodný na maturitný večierok, je hneď niekoľko. Môžete si vybrať drdol či uzol, účes z rovných žehlených vlasov, prípadne nádherný vrkoč.

Prispôsobte svoj spoločenský účes šatám

Keď sa účastníte formálnej spoločenskej udalosti, bolo by hanbou stráviť množstvo času hľadaním a zháňaním perfektných šiat a doplnkov a zabudnúť na správny mejkap a účes. Dajte si preto pozor, aby vaše šaty, vlasy a mejkap ladili.

Napríklad, niektoré šaty vyzerajú úžasne s dohora vypnutými vlasmi, iné sú najelegantnejšie, ak sa spoja s rozpustenými vlasmi. Odhliadnuc od toho, aký si nakoniec zvolíte mejkap a šaty, vyberte si zopár spoločenských účesov a vyskúšajte ich niekoľko dní pred vaším veľkým večerom. Nebojte sa opýtať na názor priateľov a rodiny. Takto sa budete môcť na večierku sústrediť už len na jednu vec, a to príjemne strávený čas!

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Blízke témy