Účesy na stužkovú z krátkych vlasov

Posledná úprava 26.11.2021

Ak sa bavíme o elegantných spoločenských účesoch, kladie sa dôraz prevažne na dlhé vlasy a elegantné drdoly a uzly. Mnohé ženy a dievčatá s krátkymi vlasmi potom môžu mať pocit, že s ich zostrihom nemožno urobiť nič pozoruhodné a nevšedné. V skutočnosti ale existuje veľa spoločenských účesov pre krátke vlasy, ktoré sú zábavné a jednoduché, no napriek tomu spĺňajú podmienku formálnej elegancie.

Prečo krátke vlasy?

Mnohé tínedžerky volia krátky strih vlasov napríklad preto, že sa aktívne venujú športu, po škole brigádujú, alebo sa nechcú otravovať so starostlivosťou o dlhé vlasy, keďže majú iné záujmy. Počas maturitného obdobia a samotnej stužkovej sa im už ale ich krátke vlasy môžu javiť menej vhodné, keďže modely šiat v reklame a časopisoch predvádzajú modelky s dlhými vlnitými vlasmi a elegantnými drdolmi. A takýto účes z krátkych vlasov v žiadnom prípade neurobíte. Dievčatá sú potom nešťastné, pretože hoci zohnali nádherné šaty, nevedia, čo urobiť s vlasmi.

Čo s krátkymi vlasmi určite urobiť nepôjde

Než si predstavíme úžasný záber účesov z krátkych vlasov vhodných na stužkovú, je treba povedať, čo krátke vlasy nedokážu, a to ani v tento špeciálny večer. Neexistujú žiadne sudičky, ktoré zamávajú kúzelnou paličkou a vyčarujú dlhé kadere. A z krátkych vlasov jednoducho…

 • neurobíte uhladený elegantný drdol. Krátke vlasy sú strihané po vrstvách a tie neumožňujú zopnúť ich do francúzskeho uzla alebo iného klasického drdola.
 • nenarastú za pár mesiacov dlhé vlasy. Trvá roky, kým vám narastú dlhé vlasy a hoci pred stužkovou môžu podrásť o nejakých päť centimetrov, stačí táto dĺžka iba na to, aby z inak pekného krátkeho účesu vznikol iba zanedbaný a neupravený vzhľad.
 • nevytvoríte ohromujúco iný rozprávkový účes pre váš večer. Zatiaľ čo dlhé vlasy dovoľujú viacero variácií pre účesy, kratšie vlasy sú obmedzené len na limitované množstvo účesov.

Napriek týmto limitom existuje dosť spoločenských účesov pre krátke vlasy, ktorú sú atraktívne, štýlové a ľahko urobiteľné. A ktoré dokážu zmeniť každodenný vzhľad na ohromujúci spoločenský účes.

Originálne účesy z krátkych vlasov, vhodné na stužkovú

Väčšina spoločenských účesov z krátkych vlasov, si vyžaduje trochu kreativity. Dobrý nápad ale možno použiť aj pri vytváraní úžasného stylingu z krátkych vlasov.

 • Vlasy zosvetlite alebo stmavte, dodáte tak krátkemu strihu hĺbku a štruktúru.
 • Použite vkusné vlasové doplnky, napríklad zdobené hrebene, sponky alebo čelenky, ktoré ladia s farbou šiat.
 • Skúste pouvažovať nad novou farbou alebo ofinou, môžete tak docieliť výraznejšie zdôraznenie účesu.
 • Použite gél alebo sprej na vlasy, aby ste primäli inak tak rebelské pramene vytvoriť úplne nový štýl účesu, napríklad špicaté hroty či kudrlinky objímajúce vašu tvár.
 • Narovnajte kučeravé vlasy alebo natočte rovné vlasy, získate tak radikálne odlišný vzhľad, než je ten váš každodenný.
 • Dajte si korunku alebo inú vlasovú ozdobu, ktorá priláka pozornosť k vášmu elegantnému každodennému štýlu, hoci ste samotné vlasy až tak moc nezmenili.

Urobte z krátkeho účesu dlhý

Niektoré dievčatá majú konkrétnu predstavu o svojom maturitnom účese, a nie je to účes z krátkych vlasov. Ak je vo vašich predstavách jediný vhodný účes na stužkovú účes z dlhých vlasov, môžete si na tento večer nechať svoje vlasy predĺžiť. Kompletné predĺženie vlasov ale môže byť veľmi drahé a časovo náročné. Praktickejšou voľbou preto môže byť pripojenie príčesku alebo falošného konského chvosta. Predĺžite si účes a nebudete zbytočne namáhať vaše prirodzené vlasy. Ak si ale chcete vlasy predĺžiť iba kvôli stužkovej, zamyslite sa aj nad tým, že váš úplne nový účes môže pôsobiť oproti vášmu každodennému štýlu rušivo, takže sofistikovanú eleganciu, ktorú ste chceli docieliť, vlastne ani nedosiahnete.

Ten najlepší účes na stužkovú

Najlepšími účesmi sú tie, ktoré sú upravené a elegantné, nezáleží pritom na tom, či sú vlasy dlhé alebo krátke. Pokiaľ zvolíte vzhľad, ktorý sa zhoduje s vašou osobnosťou, typom vlasov a slávnostnou róbou, máte vyhraté. Potom nezáleží na dĺžke vašich vlasov. Spoločenské účesy z krátkych vlasov môžu byť zábavné a sexi, štýlové a elegantné, úchvatné a očarujúce. To všetko súčasne. Záleží len na tom, aby zvolený účes svoju nositeľku vystihol, aby bol pre vás jednoducho ako stvorený.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

 • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
 • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy