Domov / / Poruchy erekcie – 7 najčastejš...

Poruchy erekcie – 7 najčastejších mýtov

Posledná úprava 18.01.2018

Existuje mnoho mylných predstáv o problémoch s erekciou a ich príčinách. Zistite pravdu a objasnite si akékoľvek nejasnosti ohľadom Vašej erekcie. Erektilná dysfunkcia alebo nedostatočná erekcia je bežná sexuálna porucha, ktorá postihuje mnoho mužov. Ale aj napriek jej častému výskytu je slabá erekcia často nepochopená. Nižšie uvádzame niektoré bežné mýty o slabej erekcii a fakty, ktoré ich vyvrátia.

Mýtus o slabej erekcii č. 1: Tesné spodné prádlo môže spôsobiť poruchy erekcie

Žiadny výskum nepreukázal, že nosenie tesného spodného prádla môže viesť k erektilnej dysfunkcii. Avšak, tesné spodné prádlo môže prispievať k neplodnosti. Ak sú semenníky príliš blízko pri tele, zvyšuje sa ich teplota a to bráni produkcii spermií.

Mýtus o nedostatočnej erekcii č. 2: K poruchám s erekciou dochádza, keď Vás partner nepriťahuje

Aj keď nedostatok príťažlivosti - alebo dokonca aj niektoré problémy vo vzťahu - môžu prispieť k erektilnej dysfunkcii, väčšina prípadov slabej erekcie má fyziologickú príčinu. “Problém začína s biologickou príčinou, ktorá môže viesť k strate sebavedomia vyhýbaniu sa sexu, strachu z neúspechu a vyhýbaniu sa svojmu sexuálnemu partnerovi,” vysvetľujú odborníci.

Mýtus o slabej erekcii č. 3: Erektilná dysfunkcia je normálna súčasť starnutia

Erektilná dysfunkcia nie je nevyhnutnou súčasťou procesu starnutia. “Rovnako ako artritída a srdcové choroby, problém s dosiahnutím erekcie sa u starších mužov vyskytuje jednoducho častejšie. Pravdepodobnosť výskytu niektorých ochorení sa s vekom zvyšuje a rovnako je to aj s erektilnou dysfunkciou. Slabá erekcia môže byť tiež príznakom iného problému, ako je napríklad kardiovaskulárne ochorenie. Penis je cievny orgán, a preto akékoľvek ochorenie súvisiace s prietokom krvi v tele môže mať vplyv na erekciu.

Mýtus o poruchách erekcie č. 4: Erektilná dysfunkcia postihuje len starších mužov

Hoci výskyt erektilnej dysfunkcie je vyšší u starších mužov, impotencia môže postihnúť muža akéhokoľvek veku. Mladší ľudia, ktorí majú diabetes, vysoký krvný tlak, alebo kardiovaskulárne problémy sú pod obzvlášť vysokým rizikom.

Mýtus o slabej erekcii č. 5: Najlepšia liečba slabej erekcie sú perorálne užívané lieky

Lieky na erektilnú dysfunkciu nefungujú pre každého a väčšinou sa nepoužívajú ako prvý spôsob liečby. Lekár najprv odporučí zmeny životného štýlu, napríklad prestať fajčiť a schudnúť. Ďalším krokom môže byť určiť, či nie je slabá erekcia spôsobená liekmi, ktoré užívate. Môžete vyskúšať aj psychoterapiu. Perorálne užívané lieky môžu byť predpísané na zvýšenie prietoku krvi do penisu a dosiahnutie erekcie.

Mýtus o slabej erekcii č. 6: Problémy s erekciou sú spôsobené emocionálnymi problémami

Niekedy sa verilo, že nedostatočná erekcia je len psychologický problém. V súčasnej dobe sa však odborníci domnievajú, že príčinou väčšiny prípadov erektilnej dysfunkcie sú fyziologické faktory. Fyziologické príčiny môžu súvisieť s ochoreniami ako je cukrovka, ochorenie obličiek, alebo vysoký krvný tlak a môžu byť aj nežiadúcimi účinkami liekov. Tieto fyzické príčiny môžu tiež prispieť k tým emocionálnym. Keď človek trpí erektilnou dysfunkciou, môže začať prežívať úzkosť alebo depresiu a porucha erekcie sa môže stať zdrojom psychického stresu.

Mýtus o poruchách erekcie č. 7 : Nedostatočná erekcia nemôže byť spôsobená iba jazdou na bicykli

Jazda na bicykli je spojená s vyšším rizikom získania problémov s erekciou. Ak zaspíte v kresle v zvláštnej pozícii, v tejto časti tela budete cítiť mravčenie, pretože do nej krv neprúdila správne. Keď jazdíte na bicykli, väčšina z telesnej hmotnosti je sústredená v rozkroku, čo poškodzuje endotelové bunky stlačením.

Nedostatočná erekcia je zložitý problém s mnohými možnými príčinami a mnohých možnými druhmi liečby. Najlepší spôsob, ako zistiť, čo sa skrýva za Vašim problémom s erekciou je otvorene sa porozprávať svojím lekárom a byť správne diagnostikovaný.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac