Melón a erektilná dysfunkcia

Posledná úprava 30.03.2022

Ak si chcete zlepšiť erekciu a vyrobiť „domácu Viagru“, potrebujete iba dve prísady, ktoré sú navyše veľmi silným afrodiziakom – vodný melón a citrón.

Melón obsahuje veľa rôznych živín, medzi nimi aj afrodiziakálne zložky citrulín a lykopén. Nemali by ste používať cukor, soľ, korenia či iné pochutiny, ktoré by mohli oslabiť silu dvoch hlavných zložiek.

  1. Melón nakrájajte na malé kocky, vložte ich do mixéra alebo odšťavovača a pridávajte dovtedy, pokým nezískate približne liter melónovej šťavy. Aj biela šupa zvnútra melóna obsahuje vysoké koncentrácie citrulínu, takže zbytočne neplytvajte a pokojne použite aj tú.
  2. Šťavu prelejte do hrnca. Prevarte ju, stačí pár minút. Následne do hrnca vytlačte citrónovú šťavu z jedného citróna. Variacu sa melónovú šťavu s citrónom riadne premiešajte. Varte, až kým sa väčšina tekutiny neodparí a obsah hrnca sa zredukuje približne na polovicu.
  3. Potom zmes odstavte z ohňa a nechajte približne hodinu chladnúť. Po vychladnutí prelejte šťavu do čistého pohára alebo fľaše a uchovávajte na chladnom, suchom mieste, napríklad v chladničke.

Tento nápoj na erekciu by sa mal piť na prázdny žalúdok skoro ráno a tesne pred obedom. V závislosti na vašej hmotnosti užite 2 až 6 polievkových lyžíc. Táto „domáca Viagra“ je bezpečná a pôsobí v každom veku.

Ak si na prípravu tohto lektvaru netrúfnete, máme dobrú správu. Melón nie je jediným „zázračným ovocím“ pre potenciu.

Skúsiť môžete aj marhule či guavu, alebo zo zeleniny varené rajčiny. Rovnako ako melón obsahujú veľké množstvá lykopénu, ktorý sa z jedla veľmi dobre vstrebáva. Lykopén zlepšuje prietok krvi, čím zlepšuje erekciu. Dobrými zdrojmi lykopénu sú aj spomínané marhule a guava, hoci varené rajčiny z čela rebríčku nezosadia. Pozor, nepoužívajte rajčiny z konzervy, pretože konzervy obsahujú bifenol-A (BPA), čo je antiandrogén, ktorý blokuje normálnu činnosť testosterónu v tele, navyše zvyšuje riziko vzniku rakoviny prostaty a znižuje plodnosť u mužov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac