Základné informácie o erekcii

Posledná úprava 24.03.2022

Erekcia začína už u chlapcov, keď sú ešte deti a pokračuje po celý život. Myslíte si, že máte erekciu po celú dobu? Zaujímalo by vás ako často by ste mali dostať erekciu? Prečo sa to deje? Pomôžeme vám odpovedať na niektoré otázky.

Čo sa deje počas erekcie?

Erekcia sa zapne, keď ste vzrušený a základňa v mieche pošle správu krvnému obehu, aby zaplnil cievy a hubovité tkanivo v penise. Následne krv vstupuje do penisu a svaly okolo penisu sa utiahnu tak, aby krv nemohla odtekať.

Ako vyzerá penis pri erekcii?

Vztýčený penis je širší, tvrdší a spravidla dlhší ako ochabnutý penis. Počas erekcie prestane penis visieť voľne, stuhne a jeho pohyb pôjde smerom nahor od tela. Vztýčený penis môže stáť priamo, hore alebo dole pod uhlom. Môže to byť trochu krivým smerom hore, dole alebo na jednu stranu.

Kedy sa začne erekcia?

Erekcia sa začne pri dotyku penisu alebo dokonca len pri premýšľaní nad sexi myšlienkami. Tínedžeri veľmi často dostávajú erekciu aj bez vzrušenia alebo dotyku ich penisu. Je to úplne normálne a s pribúdajúcim vekom sa to bude stávať menej často. Môžete mať veľa náhodných erekcií v dôsledku rýchlo meniaceho sa testosterónu v tele. Nie je nič nezvyčajné sa v každom veku prebudiť s rannou erekciou. Len preto, že máte erekciu, neznamená, že máte chuť na sex.

Dostávate príliš často erekciu?

Nie! Každý je iný. Niektorí ľudia jednoducho majú erekciu častejšie ako ostatní. Náhodné erekcie sa s pribúdajúcim vekom vytrácajú.

Ako môžete ukončiť erekciu?

Môžete vyskúšať šúchanie a dotýkanie penisu, kým nedostanete orgazmus. Erekcia potom odoznie veľmi rýchlo. Alebo počkajte. Keď sa prestanete dotýkať svojho penisu a prestanete myslieť na vzrušujúce myšlienky, krv bude pomaly odtekať vlastným spôsobom. Neočakávaná erekcia bude menej častá, akonáhle si vaše telo začne zvykať na zmeny, ktorými prechádza. Ak máte obavy o ostatných ľudí, že si všimnú vašu neplánovanú erekciu, môžete si ju prekryť: knihou, mikinou, státím proti múru s jednou nohou na zemi a druhou proti múru alebo inými kreatívnymi nápadmi.

Čo sa stane keď nebudete ejakulovať?

Ak nebudete ejakulovať, vaše semenníky môžu byť trochu boľavé, ide o pocit známy ako „modré gule.“ Tá tupá bolesť je neškodná a odíde sama.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac