Domov / / Káva vám môže zdvihnúť nie len...

Káva vám môže zdvihnúť nie len náladu – môže odvrátiť problémy s erekciou

Posledná úprava 12.01.2018

Podľa najnovšej štúdie, príjem kofeínu prispieva k zníženiu problémov s erekciou u mužov, ktorí pijú 2-3 šálky denne. Medzi faktory životného štýlu, ktoré sú známe svojim rizikom spojeným s erekciou patria: zlá strava, nedostatok fyzickej aktivity, fajčenie, alkohol – kofeín nebol jeden z týchto kandidátov.

Nová štúdia ukazuje, že príjem kofeínu má fascinujúce účinky. Kofeín má výhody, ktoré môžu pomôcť s kardiovaskulárnymi problémami a erekciou. Pre mužov, ktorí pijú kávu radi je to dobrá správa.

Problémy s erekciou postihuje asi 18 miliónov mužov nad 20 rokov. Medzi mužmi stredného veku čísla rastú: asi 44% mužov nad 40 rokov trpí problémami s erekciou a 70% mužov vo veku nad 70 rokov.

V novej štúdií sa pozreli na výskumy od 3700 mužov, ktorí vyplnili dotazník o ich strave, pohybe, konzumácií alkoholu, spotreba kofeínu (od kávy, čaju, sóda a športové nápoje) a iné faktory životného štýlu, ktoré ich ovplyvňujú. Zistili, že muži, ktorí pili 85-170 mg kofeínu denne mali o 42% menšiu pravdepodobnosť, že budú mať problémy s erekciou. Tí, ktorí pili 171-303 mg kofeínu mali o 39% menšiu pravdepodobnosť, že sa u nich vyskytne táto poruchu. Tie množstvá môžeme prirovnať k 2-3 šálkam kávy denne.

Prečo by mal kofeín zabrániť problémom s erekciou?

Kofeín ovplyvňuje funkciu krvných ciev, čo predstavuje dobré účinky pre mechanizmus erekcie. Kofeín spúšťa rad farmakologických účinkov, ktoré vedú k uvoľneniu penisu a kavernóznej hladkej svaloviny, ktorá lemuje priestory penisu, čím zväčšuje prietok krvi v penise. Inými slovami tepny, hladké tkanivo svalstva majú zväčšený prietok krvi v penise čo prispieva k ľahšej erekcií.

Výsledky použitia kofeínu boli dobré aj pri mužoch s vysokým tlakom alebo s nadváhou, obezitou. Muži s cukrovkou nemali rovnako dobré výsledky, pretože diabetes so sebou prináša množstvo vlastných problémov s cievami. Cukrovka je jedným z najväčších rizikových faktorov, ktoré spôsobujú problémy s erekciou, takže to nie je prekvapujúce.

Či by muži mali piť kávu, aby tak vyriešili svoje problémy s erekciou je nejasné. Káva so sebou prináša množstvo zdravotných výhod pre telo a mozog. Odborníci, ale nemajú často zvyk odporúčať túto návykovú látku a sú osoby, ktoré sa bez kofeínu obišli celý život. Môžete to prediskutovať so svojím lekárom, ak uvažujete začať s kávou ako návykom. V súčasnej dobe je kofeín obľúbený a má mnoho zdravotných výhod môže zlepšiť aj vaše sexuálne zdravie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac