Pomôže Tongkat Ali zlepšiť erekciu?

Posledná úprava 30.03.2022

Eurycoma longifolia, lepšie známa ako tongkat ali, eurycomanone alebo pasak bumi je jednou z najpopulárnejších bylín na liečbu porúch erekcie a dosiahnutie tvrdšej erekcie. Tongkat ali je prezývaný “ázijská Viagra” a na Ďalekom východe je populárny už tisíce rokov. Dnes je jednou z najpoužívanejších bylín, miešaných vo všetkých najlepších tabletkách na podporu erekcie na bylinnej báze – pozrime sa na jeho výhody pokiaľ ide o sexuálne zdravie.

Všeobecné informácie

Tongkat Ali je kvitnúca rastlina, ktorá dorastá do výšky asi 15 metrov a trvá asi 25 rokov, kým dosiahne dospelosť. Jej meno v preklade znamená vychádzková palica, čo súvisí s dlhými a skrútenými koreňmi v spodnej časti stromu. Tento strom sa vyskytuje v juhovýchodnej Ázii a tiež v Malajzii, Indonézii, Laose, Thajsku, Malajzii a na Filipínach. Túto bylinu ľudia užívali ako afrodiziakum po tisíce rokov, takže sa poďme bližšie pozrieť ako funguje.

Tongkat Ali zvyšuje hladinu testosterónu

Hlavným prínosom byliny tongkat ali, pokiaľ ide o sexuálne zdravie, je schopnosť zvýšiť hladinu najdôležitejšieho mužského pohlavného hormónu testosterónu. Muži potrebujú testosterón na silu, vytrvalosť, energiu, dobrý duševný stav, plodnosť a samozrejme silné libido. Vďaka svojej schopnosti zvýšiť hladinu testosterónu je táto bylina populárna u športovcov a tiež samozrejme kulturistov. Je ju možné nájsť vo väčšine dobrých obchodov so zdravou výživou, na internete a tiež v zmesi spolu s inými bylinami a v najlepších tabletkách na podporu erekcie založených na bylinnej báze.

Eurycoma longifolia obsahuje množstvo fytochemikálií (rastlinných chemických látok), ktoré prispievajú k zvýšeniu hladiny testosterónu, čo bolo už mnohokrát preukázané v klinických testoch. Bioaktívne glykopeptidové zlúčeniny v koreni zvyšujú hladinu testosterónu, užívanie tejto byliny zvyšuje počet, veľkosť a pohyblivosť spermií.

Tongkat Ali zvyšuje libido

Keď je hladina testosterónu vysoká, hladina prolaktínu klesne a hladina kľúčových neurotransmiterov, vrátane dopamínu a noradrenalínu stúpne, čo vedie k zvýšeniu libida a zlepšeniu sexuálnej výdrže.

Tongkat Ali zvyšuje hladinu ATP

Tonkgat Ali zvyšuje množstvo energie zvýšením ATP (adenozíntrifosfátu), čo je chemická látka, ktorá je zodpovedná za väčšinu výroby energie v našom tele. Pri fyzickej námahe vyčerpáme hladinu ATP rýchlejšie, než sme ju schopní nahradiť. Ako hladina ADP klesá, cítime sa čoraz viac unavení, ale užitím Tongkat Ali môžeme tento proces spomaliť a zvýšiť fyzickú odolnosť.

Súvis so zvýšením hladiny HGH a možné spomalenie procesu starnutia

Tongkat ali má tiež zvyšovať hladinu HDL (lipoproteíny s vysokou hustotou) v tele, ktoré sú potrebné na udržanie zdravých tepien. Zvýšenie hladiny HDL pomáha predchádzať usadzovaniu nánosov po stenách tepien, ktorý obmedzuje prietok krvi v tele a penise a samozrejme bráni ischemickej chorobe srdca. Niektoré medicínske testy na ľuďoch preukázali, že keď užijete túto bylinu, zvýši sa hladina HGH - ľudského rastového hormónu.

Nakoniec, pokiaľ ide o boj proti starnutiu, koreň tongkat ali obsahuje super oxid dimutázu, čo je enzým antioxidant, ktorý zabraňuje reťazovej reakcii voľných radikálov v organizme, čo zabraňuje poškodeniu tela a zlepšuje celkový zdravotný stav a podporuje dlhovekosť.

Nežiaduce účinky tongkat ali

Táto bylina je považovaná za bezpečnú, no niektorí muži môžu trpieť nespavosťou alebo zvýšenou úzkosťou a nepokojom. Vzhľadom k tomu, že tongkat ali zvyšuje hladinu testosterónu, by ho nemali užívať muži s rakovinou prostaty, cukrovkou, srdcovými ochoreniami, ochorením obličiek alebo pečene a v neposlednom rade by sa užívania tongkat ali mali vyvarovať muži s oslabeným imunitným systémom. Pre mužov, ktorí sú fit a v dobrom zdravotnom stave je táto bylina bezpečná, no v prípade akýchkoľvek pochybností sa poraďte so svojím lekárom.

Na záver

Táto bylina je vnímaná ako jedna z najlepších bylín na posilnenie erekcie a zvýšenie testosterónu je často užívaná spolu s bylinou Tribulus, ktorá tiež zvyšuje hladinu testosterónu. Pre mužov, ktorí trpia nedostatkom energie a nízkym libidom je tongkat ali skvelým doplnkom výživy na obnovenie vitality, zvýšenie libida a zlepšenie schopnosti dosiahnuť erekciu. Tongkat ali je môžné nájsť v tabletkách na podporu erekcie založených na bylinnej báze.

Vyskúšajte ho a môžete dosiahnuť nielen tvrdšiu erekciu, ale budete mať tiež vyšší sexuálny apetít, lepšiu sexuálnu výdrž a budete ťažiť z jeho ďalších prínosov pre zdravie. Tongkat ali je bylina často odporúčaná na liečbu erektilnej dysfunkcie a zlepšenie celkového zdravia.

Čítajte ďalej Zabijaci erekcie
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac