Užívanie saw palmetta - nežiadúce účinky

Môže saw palmetto užívať aj dospievajúci chlapec -vek 17 rokov,predsa len,tento doplnok ovplyvňuj hladinu hormonov v tele..nemôžu sa neskôr vyskytnúť nežiadúce účinky. Poprípade,ako dlho môže tento doplnok užívať.Vlasy mu rednú už druhý rok
15/03/2015
Pýta sa: miroslava
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, saw palmetto je prirodny extrakt takze jednak netreba mat nejake prehnane ocakavania z ucinkov ci vedlajsich ucinkov. Ak sa obavas ucinkov, pockaj do 18 rokov. Odporucam najskor zistit priciny vypadavania vlasov alebo tu Časté príčiny vypadávania vlasov a potom zvolit primeranu liecbu.


20/06/2015 - 14:19
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Miroslava,

saw palmetto nesmú kvôli vplyvu na plod a možným defektom užívať tehotné ženy. Rovnako to platí aj pre ženy dojčiace. Saw palmetto sa z dôvodu vplyvu na hormonálne hladiny neodporúča ani pre deti do 12 rokov.

Vzhľadom na to, že testov kvôli vypadávaniu vlasov a problémom s prostatou sa zúčastňovali muži nad 30 rokov, nie sú presne známe účinky saw palmetta na deti v puberte.

Saw palmetto sa každopádne zvykne používať pri akné vyvolanom hormonálnymi zmenami práve u dospievajúcich. Záleží samozrejme na dávkovaní a kvalite produktu. Bežne sa používa cca 300mg extrakt (viď napríklad saw palmetto 320 extrakt), ak sa bavíme o orálne užívanom saw palmette. Pri lokálnom použití, ak je saw palmetto súčasť šampónu či vlasového aktivátoru, by nemalo dochádzať k spomínaným problémom.

Pôvodne bolo saw palmetto užívané v rámci prirodnej medicíny a medzi nežiadúce účinky, ktoré bývajú mierne, patrí hlavne nevoľnosť, zápcha (tráviace problémy) či bolesť hlavy. U dievčat sa podľa informácií môžu objaviť návaly tepla (saw palmetto užívané kvôli vypadávaniu vlasov a hirzutizmu - nadmernému rastu telesného ochlpenia).

Pri orálnom užívaní je pre väčšinu dospelých údajne bezpečné a v poriadku, užívať saw palmetto aj 3 roky vkuse.

Ak sa na to pozrieme z druhe strany, lieky na predpis proti vypadávaniu vlasov bývajú predpisované zvyčajne od 18 rokov. Preto môžete vyskúšať niektorý z iných prírodných DHT blokátorov, kam patrí napríklad aj zelený čaj či žihľava. Dôležité je, byť si vedomý kombinovania látok a informovať vždy lekára či lekárnika o užívaní voľnopredajných prípravkov aj liekov na predpis.


04/06/2019 - 14:59
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena