Tenká hnedá čiara na nechte na ukazováku

Dobrý deň, na nechte na ukazováku sa mi objavila tenká hnedá čiara, čo to môže znamenať? .Mám ju už asi 3-4 mesiace a nijako sa nemení
13/10/2015
Pýta sa: Gab
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobry den, odporucam rychlu navstevu kozneho doktora. Najcastejsia pricina hnedej ciary na nechte je subungualny melanom. Samozrejme nemusi to byt tvoj pripad ale urcite si to nechaj pozriet odbornikom.


13/10/2015 - 18:51
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Gab,

Príčin vzniku hnedej čiary na nechte je niekoľko. Môže ísť o krv, ktorá sa objaví po zranení (tá ale "odrastá" s nechtom), bakteriálnu či plesňovú infekciu, HIV, vedľajší účinok liekov, endokrinné problémy. Tiež môže ísť o exogénnu pigmentáciu či nadmernú tvorbu melanínu v nechtovom matrixe (hlavne u tmavších ľudí).

Môže však ísť o príznak benígneho ochorenia či o malígne ochorenie (melanóm). Preto je potrebné určite konzultovať problém s lekárom. Ak by šlo o rakovinu kože, teoreticky by sa čiara menila či tmavla - toto však nie je na diagnostiku na diaľku ani cez internet - treba ísť k lekárovi.


11/01/2019 - 9:19
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.