Ako sa zbaviť strií po tehotenstve

Posledná úprava 08.02.2018

Strie po tehotenstve

Jedným z najčastejších problémov, ktoré ženy zažívajú v priebehu tehotenstva je výskyt strií. Strie sú prirodzenou reakciou na rýchly rast ženského tela, a môžu sa objaviť prakticky kdekoľvek na tele, čiže nie sú obmedzené len na oblasti brucha. Samozrejme, že vaše malé dieťatko stojí za každú jednu otravnú striu, ale zbaviť sa týchto jaziev, no nebude to čerešnička na torte? Samozrejme, že áno! Naučiť sa ošetrovať strie po tom ako sa objavia, je dôležitý spôsob, aby sa každá žena cítila vo svojom tele sebaisto.

  • Prečo sa strie vytvárajú?
  • Myslíte že všetky ženy majú strie?
  • Môžete zabrániť striám počas tehotenstva?
  • Je možné znížiť výskyt strií?
  • Mali by ste používať počas tehotenstva krém na strie ?
  • Aké produkty sú najúčinnejšie?
  • Náš tip pre ešte lepšie výsledky
  • Aký je najlepší spôsob ako sa zbaviť strií po tehotenstve?

Prečo sa strie vyskytujú?

Dôvod, prečo dochádza k vytvoreniu strií je preto, že kožné bunky sú nútené regenerovať sa rýchlejšie, ako za normálnych okolností, čo vedie k naťahovaniu kožného tkaniva. Kedykoľvek rastie telo príliš rýchlo, ako napríklad pri náhlom priberaní na váhe a svalovej hmote, alebo tehotenstve, koža nemusí byť schopná udržať krok s týmto tempom rastu.

Niektoré ženy sú k vytvoreniu strií náchylnejšie ako iné, závisí to od druhu ich kože. Ženy, ktoré majú mastnejšiu kožu majú tendenciu mať menej strií. Strie sa môžu objaviť na akejkoľvek farbe koži a neobídu ani mužov.

Majú všetky ženy strie?

Nie všetky ženy budú mať v tehotenstve strie a to z niekoľkých dôvodov. Po prvé, niektoré ženy majú tendenciu rásť rýchlejšie ako ostatné, čo spôsobí, že ich pokožka je náchylnejšia na strie. U žien, ktoré pravidelne svoju kožu hydratujú, je menšia pravdepodobnosť vzniku strií, ako u iných.

Môžete zabrániť tehotenským striám?

Existujú spôsoby, ktoré môžu zabrániť striám počas tehotenstva, ale dá to prácu. Tradičná prevencia strií v tehotenstve bola dosiahnutá použitím výrobkov, ako je kakaové maslo, vitamín E olej, alebo iné silné zvlhčujúce prostriedky. V skutočnosti, najlepší krém na strie počas tehotenstva obsahuje rad z týchto zložiek spolu s inými zmäkčovadlami a zvlhčovadlami, ktoré preukázateľne znížili výskyt strií a zregenerovali poškodenie kože, ku ktorému došlo pred tým.

Je možné zredukovať vzhľad strií?

Spočiatku by mali byť vaše hlavné ciele zamerané na prevenciu strií v priebehu tehotenstva. Ak nájdete najlepšií krém na strie v tehotenstve, môže vám pomôcť vyhnúť sa striám úplne.

U tých žien, ktoré už majú skúsenosti so striami buď ako výsledok tehotenstva alebo z dôvodu priberania na váhe v minulosti, môže vysoko kvalitný krém na strie pre tehotné urobiť veľký rozdiel. Kľúčom k úspechu je vybrať správny druh krému na strie pri tehotenstve, aby sa predišlo vzniku strií a znížiť výraznosť existujúcich strií opravou celkovej kvality kože.

Mali by ste použiť počas tehotenstva krém na strie?

Bolo preukázané, že je oveľa účinnejšie striám predchádzať ako ich ošetrovať potom, čo sa už objavili. Ako už bolo povedané, tehotenské krémy na strie môžu byť použité denne, hneď od prvého dňa v tehotenstve a dlho po narodení dietaťa. Je to ten najlepší spôsob, ako sa postarať a podmieniť pokožku tak, aby si zachovávala svoje pôvodné zdravie a dokázala čeliť nadmernému natiahnutiu.

Mnoho žien odporúča používať krém na strie v ranných hodinách a na večer, najlepšie po teplej sprche alebo kúpeli, aby sa zabezpečilo, preniknutiu prírodných zložiek hlboko do kože.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac