stihla obezita a vaha 55 kg

Dobrý deň rád by som vedel ako sa zbaviť nadbytoiného tuku v pripade štíhlej obezity? Čo znamena na váhe nepreberá ale na bruchu sa to prejavuje a to tak že pod šatami to nevidno ale po vyzlečení áno a tak som prišiel za pár rokov o peknú štíhlu postavu v páse mám 75 cm a brucho 83 cm a toto sa mi nepaci nikdy som taký pas a ani brucho nemal tak čo mám robiť?
06/04/2017
Pýta sa: jan
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Ján,

štíhla obezita je zákerná v tom, že ste chudý, ale máte málo svalovej hmoty, zato veľa tuku. Zároveň je problém dopracovať sa k nabratiu svalovej hmoty (na čo potrebujete kalórie nabrať) a súčasne odstrániť neželané nadmerné množstvo tuku (tu zase potrebujete deficit kalórií).

To, čo potrebujete, je nabrať svalovú hmotu. Dôležitý je silový tréning, kardio na spaľovanie tuku (nie uberanie svalov) a správne stravovanie.

Na silový tréning sú vhodné základné cviky pre celé telo, kde budete postupne navyšovať zátaž. Kardio nerobte vytrvalostné, vhodné je HIIT kardio.

Pri stravovaní dodržujte primeraný kalorický deficit - približne 20% (čo je 400-500 kalórií), kvôli svalom prijímajte dostatok bielkovín (odporúča sa 2g na kg hmotnosti). Nezabúdajte na potraviny, ktoré sú plné živín a vynechajte priemyselne spracované potraviny.

Ak sa Vám podarí znížiť pomer tuku v tele, stačí už len naďalej budovať svalovú hmotu.


26/09/2022 - 12:33
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie