Proteiny a dukanova dieta

Mozem si dat proteinovu tycinku ked mam chut na sladke? A mozem v druhej faze jest proteinove instantne polievky, kase, cerealie . . . ?
11/01/2016
Pýta sa: Katarína
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj Katarína,

keďže je Dukanova diéta založená na vysokom príjme bielkovín a nízkom príjme sacharidov, proteínové tyčinky sú dobrý nápad. Na trhu je však veľké množstvo proteínových tyčiniek a mnohé z nich obsahujú okrem zvýšeného množstva bielkovín aj veľké množstvo cukru. Vyberajte si také, ktoré majú znížený obsah sacharidov a kľudne ich zaraďte do diéty.

Počas 2. výletnej fáze môžete jesť proteínové polievky aj bielkovinové kaše avšak cereálie by sme neodporúčali ako jedno z hlavných jedál. Odporúča sa dať si dve lyžičky cereálnych otrub počas dňa pre prijatie vlákniny.


06/06/2016 - 11:27
Odpoveď od: copomoze.sk
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, a čo tak vyskúšať rovno proteínovú diétu? Možno ju poznáś pod názvom ketogénna diéta alebo ketodiet. Je to vlastne všetko to isté. Keto diéta je proces chudnutia, ktorý je založený na vyvolaní špeciálneho stavu v tele. Organizmus začne vytvárať takzvané ketolátky. V tomto procese telo nedostáva žiadne sacharidy a cukry. Tento proces naštartujete tou správnou stravou, ktorá obsahuje čo najviac bielkovín. Celý tento proces je založený na ketóze. Ketóza je stav, kedy vaše telo začne spaľovať energiu uloženú v tuku. To je všetko! Vaše telo bude chudnúť samé. Jediné čo musíte robiť, je dodržať užívanie keto balíčkov.


09/06/2018 - 20:24
Odpoveď od: TomasBano
Som odborník