Kedy by som mala prestať večer jesť ak nechcem pribrať?

Večer si zvyknem dať ešte pred spaním nejaké mileko alebo jogurt. Môže sa to alebo je to zlé?
14/08/2014
Pýta sa: Tilda
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň Tilda,

"večer sa nemá jesť" je stará známa veta, ktorá však tak celkom neplatí. Otázkou totižto nieje "kedy je ten správny čas prestať jesť", ale "kedy si pôjdem ľahnúť". Vo všeobecnosti je najlepšie, ak jeste max dve hodiny pred spaním, aby sa telo v spánku mohlo venovať nápravám škod, obnovovaním Vášho organizmu a nie tráveniu večere :) To však neznamená jesť posledné jedlo o 6 večer, keď viete, že si nepôjdete ľahnúť pred 11. Najlepšie sú pred spaním jedlá ľahko tráviteľné, jogurtom nemáte čo pokaziť, ak by ste mala záujem o profesionálnu starostlivosť na regulovanie hmotnosti, vďaka ktorej nemusíte rozmýšľať čo večer schrupnúť, ale pripravíte si zdravú a chutnú náhradu večer, môže sa Vám takto bez veľkej námahy podariť nielen udržať, ale aj znížiť svoju hmotnosť:)


22/08/2014 - 11:11
Odpoveď od: Marlene
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Tilda,

kvôli zdravému spánku a vyváženému stravovaniu sa odporúča jesť najneskôr dve hodiny pred spaním. Samozrejme záleží aj na tom, kedy chodíte spať, aký máte zvyšný denný režim a či Vám ide iba o udržanie hmotnosti alebo priberáte aj "zo vzduchu".

Mlieko a jogurt sú všeobecne považované za zdravé a dobré potraviny. Samozrejme, ak sa z mlieka stane husté sladené granko a z jogurtu sladená bomba, je to opäť o niečom inom.

Preto, ak ste vo fáze chudnutia alebo udržiavania hmotnosti, a pred spaním ste hladná (pozor, nie je dobré ani hladovanie, ani prejedanie sa), siahnite pokojne po mlieku - teplé mlieko sa navyše odporúča aj ako prírodný prostriedok na spánok.


07/09/2022 - 14:35
Odpoveď od: kalina
Som odborník