Domov / / Čo by ste mali jesť pred spaní...

Čo by ste mali jesť pred spaním, aby ste schudli

Posledná úprava 13.12.2017

Klasický scenár – večeru ste dojedli okolo ôsmej večer. Chcete ísť čoskoro do postele, no váš mozog a brucho vám vravia, že by ste sa mali predtým zastaviť v kuchyni. Ale vy sa snažíte schudnúť. Je preto lepšie ísť do postele s niečím v žalúdku, alebo radšej s úplne prázdnym bruchom?

Podľa odborníkov na výživu však odpoveď nie je iba čierno-biela. Záleží na vašich osobných zvyklostiach a smerovaní ohľadom zdravia. Možno sa ale sami seba pýtate, nemal by som mať v noci pocit hladu, ak chcem schudnúť? Vyvráťme tento rozšírený mýtus hneď teraz. Neskoré večerné jedenie nespôsobí, že budete priberať. Pokiaľ neprekročíte vaše celodenné limity ohľadom kalórií, na váhu to nebude mať neblahý vplyv. V záujme chudnutia teda nie je nutné, vzdať sa jedla.

Neznamená to však, že máte zelenú, aby ste v pyžame spratali celú čokoládu alebo koláč. Je aj vo vašom záujme, aby ste nejedli tak veľa, že budeme mať problémy s trávením, nedobrý pocit, alebo budete pociťovať bolesť a preto nebudete môcť zaspať. Alebo budete ešte ráno tak plný, že vynecháte raňajky, čo vám rozhádže metabolizmus. Na druhú stranu, nie je dobré vyhladovať sa natoľko, že kvôli škvŕkajúcemu žalúdku nebudete vedieť zaspať alebo sa preto budete neustále budiť. Prílišné držanie sa na uzde sa ale tiež môže obrátiť proti vám. Kvôli večernému odriekaniu zhltnete potom neskoro v noci za vedierko zmrzliny.

Je na vás, čo bude tou vašou lahôdkou. Ak ste neustále hladný hodinu alebo dve po večeri, mohlo by byť riešením, dať si pri poslednom dennom jedle o niečo väčšiu porciu. Uistite sa, že vaše jedlo je vyvážené a obsahuje proteíny, uhľohydráty s vysokým obsahom vlákniny, trochu zdravého tuku a množstvo zeleniny. Tieto veci vám pomôžu, aby ste sa dlhšie cítili sýty. Ale uistite sa, že si naplánujete svoj denný príjem kalórií tak, aby vám zostal dostatok (približne 150 kalórií) na večeru. Naplánujte si zdravé, správne rozvrhnuté desiate a maškrty, ktoré uspokoja vaše chúťky, takže budete mať z maškrtenia dobrý pocit a nie výčitky svedomia.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac