Štiepia sa mi nechty, nech jem čokoľvek. Exituje nejaka pomoc?

Jedla som množstvo výživových doplnkov na nechty aj takých, ktoré neboli priamo na nechty zamerané, používala som olejček a lak proti štiepeniu nechtov... vôbec nič nepomohlo nechty mi vyrastú tak milimeter od lôžka a začnú sa štiepiť po takých tenkých šupinkách. Je možné s tým niečo robiť alebo nie? Chýba mi nejaký vitamín? Ďakujem za radu.
13/10/2014
Pýta sa: Gabika
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Gabika

štiepenie nechtov môže mať rôzne príčiny, častokrát nezistiteľné. Môže ísť o nedostatok vitamínov (ak ich má telo veľký nedostatok a jednorazovo mu ich poskytnete, aj tak idú najskôr do dôležitejších oblastí než sú nechty či vlasy - pozrite tiež najlepšie vitamíny pre nechty), mechanické poškodenie a neustále zaťažovanie nechtu (sem patrí nielen tlačiaca topánka, ale napríklad aj hra na husle...), vysúšanie nechtov (spôsobené chemickými látkami z čistiacich prostriedkov aj príliš častým umývaním rúk).

Popýtajte sa v rodine, možno je to dedičná záležitosť. Je potrebné vylúčiť aj infekcie a plesňové ochorenia - tam by sa však ukazovali aj ďalšie problémy s nechtami - odlupovanie, zmena sfarbenia a podobne. Viď tiež, čo prezradia nechty.

Tiež je dôležité vedieť, či ste mali takéto problémy s nechtami "od nepamäti", alebo dokážete vypátrať spúšťač problémov, určiť obdobie, kedy problémy začali, prípadne či sa zhoršujú a zlepšujú. A samozrejme, odsledovať si celkový zdravotný stav.


08/01/2018 - 9:04
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.