Škorica-med-citrón na chudnutie - ako dlho?

Prosím Vás ten recept škorica-med-citron-teplá voda som užíval ráno na lačno po dobu 3 mesiace.Zatiaľ zaberá..Ako dlho sa pije tento nápoj,môže bez prestania?
16/10/2018
Pýta sa: Milan
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Milan,

podľa uvádzaných informácií možno škoricu v takejto dávke (1 ČL) užívať 12 až 16 mesiacov (naopak, pre dosiahnutie želaného efektu sa užíva minimálne mesiac). Ak potrebujete zmeniť chuť, je možné na niekoľko týždňov škoricu, resp. nápoj na chudnutie vysadiť.

Pri škorici je vhodné poznamenať, že sú dva druhy - cejlónska škorica = pravá a čínska škorica/cassia = nepravá. Nepravá, bežne predávaná v obchodoch, obsahuje viac látky kumarín - tá môže vo vysokých dávkach škodiť pečeni. Pravá cejlónska škorica je bledšia, menej aromatická, jemnejšia. Možno ju kúpiť v tzv. bioobchodoch...

Pozor na škoricu by si mali dávať ľudia, ktorí majú problémy s pečeňou, cukrovkou či užívajú lieky na riedenie krvi. Tiež deti a tehotné ženy.


16/10/2018 - 15:04
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Acai tabletky Bio 2000

    Výživný zázrak z Brazílie. Obsahuje najväčšie množstvo antioxidantov, pomáha udržiavať zdravie obehového systému ako aj tráviaceho traktu, podporuje proces chudnutia.

  • Bio panenský kokosový olej v tabletkách

    Kokosový olej v tabletkách je výborný doplnok každého, kto chce zdravo chudnúť, podporuje zdravý vzhľad pokožky, zlepšuje kvalitu vlasov a udržiava zdravie srdca a mozgu.

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie