Rozštiepené končeky vlasov a strihanie

Ak mám vlasy na končekoch rozštiepené, mala by som si ich dať ostrihať kaderníkom?
25/09/2014
Pýta sa: loogia
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ak vám tento stav vadí, tak určite áno. Roštiepené končeky vlasov sú ako zlomený necht, už ho nikdy nezlepíte do pôvodného stavu, môžete ho len odlomiť (odstrihnúť) a čakať, kým vám vyrastie nový... Pri vlasových konček existujú riešenia, ktoré tento problém maskujú (zlepia krátkodobo rozštiepení vlákna) ale nepoznám riešenie, ktoré dokáže "opraviť" poškodené končeky... takže odstrihnutie a do budúcna vyššie hydratáciu vlasov. Je to výborná prevencia proti lámavosti a štiepaniu končekov...


22/10/2016 - 23:57
Odpoveď od: EvaN
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Loogia,

rozštiepené končeky na vlasoch treba podstrihnúť, pretože takýto vlas sa štiepi ďalej, láme sa a nepôsobí vôbec zdravo. A navyše, kazí vzhľad, pri veľkom poškodení už ani účes nepôsobí lákavo.

Proti štiepeniu vlasov môžete zabojovať zvonka aj zvnútra - zabrániť mechanickému poškodeniu, dodávať novorastúcim vlasom tú správnu výživu, to je základ. Prečítajte si, ako zabrániť štiepeniu končekov.

Vlasy sa štiepia rôzne, možno ich odstupňovať podľa závažnosti poškodenia. Pozrite tiež, čo napovedá spôsob rozštiepenia vlasov.


09/07/2017 - 12:01
Odpoveď od: kalina
Som odborník