Rok po pôrode a stále mám problémy s vypadávaním vlasov.

Je normálne vypadávanie vlasov aj takýto dlhý čas po pôrode? Viem, že sa vlasy oslabujú v období tehotenstva ale až na takúto dlhú dobu? Vie to niekto objasniť? Ďakujem.
14/08/2014
Pýta sa: Erika
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, pocas tehotenstva je nielen telo slabsie, co sa prejavi aj na vlasoch ale menia sa aj hormonalne hladiny. Na zmeny hormonov su zeny zvlast citlive a velmi casto sa to odraza aj na vlasoch. Je mnoho pripadov, kedy sa telo po porode nevrati do "povodneho" stavu alebo zotavenie moze trvat dlhsie. Pokus sa mozno o kvalitnejsi spanok, jedz viac vitaminov. Ak ti nevadi uzivanie tabletiek tak specialne pre zeny v obdobi tehotenstva a po existuju tabletky Folivital pro mama.


20/06/2015 - 13:44
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

dobrý deň, Erika,

pravdepodobne patríte do skupiny žien, u ktorých sa po spustení padania vlasov dostávajú vlasy iba veľmi pomaly do normálu. prípadne hormonálne zmeny (kam postpartum alopecia patrí) spustia inú formu padania vlasov.

je však celkom bežné, že sa vlasy spamätávajú dlhšie, ak sa navyše pripojí aj stres (nemyslí sa tým iba strach matky o dieťa a prvotné pochybnosti, či robíte všetko správne. ale aj celková záťaž na organizmus - nočné vstávanie, dojčenie a celková potreba nájsť si nový rytmus fungovania)

ak vám príde trvanie padania neúmerne dlhé, nechajte si skontrolovať hladiny železa a hormonálne hladiny, môžete vyskúšať vitamíny proti padaniu vlasov pre tehotné ženy a dojčiace matky. ako bonus môžete vyskúšať nový účes a nechať si urobiť zostrih, ktorý vlasom uľaví a dovolí im spamätať sa.


16/05/2019 - 14:07
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena